Живопис як ковток свіжого повітря

26/05/2016

12kartinaУ стінах Дніпропетровської міськради триває мистецька виставка бійців АТО

За їхніми словами, раніше вони ніколи не малювали і навіть не думали, що взяти до рук пензель їх змусить війна. Бійцям, які з пораненнями потрапили на лікування до Дніпропетровського госпіталю, місцеві волонтери та художники пропонують пройти курс арт-реабілітації. Така методика дозволяє подолати больовий синдром. Кольорова хвиля, що з’являється від змішування фарб, позитивно впливає на свідомість. І це дійсно працює. Серед робіт бійців — мальовнича природа, тварини, квіти і жодного натяку на війну. Одним із перших відвідувачів виставки став міський голова Дніпропетровська Борис Філатов. Експозицію він назвав ковтком свіжого повітря. І зізнався — майстерністю бійців просто вражений.

«Для мерії і муніципалітету це важлива подія. У цих старих, радянських стінах ще живе дух минулого. І хотілося б, аби не тільки подібні виставки, а й виставки дитячі і просто небайдужих постійно були тут», — сказав Б. Філатов.

У холі Дніпропетровської міської ради виставлено 42 роботи бійців, які проходили лікування у міському військовому шпиталі. Картини збирали упродовж останнього року. За цей час мистецька експозиція тих, хто відстоював цілісність України, побувала у бібліотеках, виставкових і торговельних центрах міста на Дніпрі. Поряд з картинами — фотографії їхніх авторів. Тут видно, що власні шедеври бійці створювали просто на лікарняних ліжках. Організатори виставки кажуть, її мета — розкрити справжній, чуттєвий внутрішній світ українських захисників.

Денис Мерзикін служить у 93-й бригаді. Рік тому він отримав поранення під Красногорівкою. Після цього — лікування у військовому шпиталі. Денис згадує, тоді хотілося відволіктися на будь-яке заняття. Тому арт-терапія захопила бійця одразу. «Це допомагає. Дуже відволікає від усього і викликає позитивні емоції. А це шлях до швидкого одужання», — упевнений Денис. За словами мера, мистецькі експозиції стануть для міської ради традиційним явищем. Очільник Дніпропетровська також порадив створити повноцінний музей творчих робіт бійців. Або ж передати їх на благодійні аукціони. Виручені кошти можна буде перераховувати на реабілітацію українських бійців. Виставка бійців АТО буде експонуватися в холі Дніпропетровської міської ради щонайменше два тижні.

Джерело: http://day.kyiv.ua/uk/article/taym-aut/zhyvopys-yak-kovtok-svizhogo-povitrya

No Comments

Залишити відповідь