Затверджено план заходів з підготовки та відзначення у 2017 році Дня Гідності та Свободи

15/11/2017

З метою забезпечення  організації на належному рівні відзначення у 2017 році Дня Гідності та  Свободи, а також вшанування громадянського подвигу й мужності учасників  доленосних для України подій восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року,  а також враховуючи важливе значення цих подій для утвердження демократичних цінностей, ідеалів  свободи і справедливості та європейського шляху розвитку, Уряд  утворив Оргкомітет та затвердив план заходів з підготовки та відзначення цього Дня. Відповідний проект розпорядження був схвалений на засіданні Кабінету Міністрів України 15 листопада.

До складу Організаційного комітету із підготовки та відзначення у 2017 році Дня Гідності та Свободи увійшли Прем’єр-міністр України, Глава Адміністрації Президента (за згодою), Віце-прем’єр-міністр, Міністр культури, Міністр закордонних справ, Київський міський голова (за згодою) інші високопосадовці, народні  депутати (за згодою), Генеральний директор національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності (за згодою), директор Інституту історії України НАН (за згодою), представники громадських організацій, наукових установ та вищих навчальних закладів (за згодою).

Відповідно до затвердженого плану, 21 листопада у Києві та інших населених пунктах України відбудуться меморіальні, урочисті та культурно-мистецькі заходи за участю представників органів виконавчої влади, органів  місцевого самоврядування, духовенства, учасників революційних подій в Україні у 2004, 2013-2014 роках, учасників антитерористичної операції  в Донецькій і Луганській областях.

У цей  день відбудеться покладання квітів, тематичних композицій, встановлення лампадок   до місць поховань Героїв Небесної Сотні, загиблих учасників антитерористичної операції антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях, а також пам’ятників та пам’ятних знаків, присвячених подіям та учасникам революції Гідності.

Впродовж листопада – грудня 2017 року будуть проведені  круглі столи, лекції та дискусії про масові акції громадського протесту в Україні, що відбувалися у листопаді 2013 року – лютому 2014 року,  їх значення у розвитку громадянського суспільства та боротьбі за права і свободи. А також відбудуться тематичні виставки, вечори та інші мистецькі заходи із вшанування учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції на сході України.

Передбачається вжити додаткових заходів  до впорядкування об’єктів, пам’ятників, пам’ятних знаків, місць поховань загиблих під час Революції Гідності, борців за незалежність України у ХХ столітті, воїнів, полеглих у боях за свободу та територіальну цілісність України під час проведення антитерористичної операції.  Сприяти  створенню, популяризації та розповсюдження соціальної реклами,  відео- та аудіо матеріалів щодо вшанування подвигу учасників Революції Гідності, а також проведення громадськими об’єднаннями робіт з дослідження, популяризації та вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні та учасників  історичних подій  Революції Гідності.

Закордонні дипломатичні установи України проведуть  пам’ятні заходи із відзначення Дня Гідності та Свободи за участю представників української громадськості за кордоном.

Джерело: Міністерство культури України

No Comments

Залишити відповідь