Запрошення на відкриття Фестивалю молодих українських художників

25/09/2017

У четвер, 28 вересня, о 16:00 у Мистецькому арсеналі відбудеться прес-конференція з нагоди відкриття першого Фестивалю молодих українських художників.

У заході візьмуть участь:

– Євген Нищук, Міністр культури України
– Олеся Островська-Люта, генеральний директор НКММК «Мистецький арсенал»
– Юлія Литвинець, генеральний директор Національного художнього музею України
– Лізавета Герман, кураторка Фестивалю молодих українських художників
– Марія Ланько, кураторка Фестивалю молодих українських художників
– Катерина Філюк, кураторка Фестивалю молодих українських художників

Після прес-конференції відбудеться прес-тур з кураторками та художниками проекту.

Урочисте відкриття Фестивалю 28 вересня о 18:30

Акредитація ЗМІ за посиланням https://goo.gl/nV4k52

Фестиваль молодих українських художників відбудеться у МистецькомуАрсеналі  з 28 вересня по 29 жовтня.

Програма Фестивалю  року складаєтья з 67 мистецьких проектів, якікураторки Фестивалю Лізавета Герман, Марія Ланько і Катерина Філюк відібрали на конкурсній основі з роботами, співзвучними темі Фестивалю.

Працюючи над проектом, кураторки запропонували молодим художникам поміркувати над категоріями змін, які все більше характеризують сучасність – розмиття топографічних кордонів, хиткість національних держав, мінливість ідентичностей, зникнення меж між приватним і публічним. На думку кураторок, відбулись зміни і в розумінні категорій часу і історії, а концептуальні межі розуміння минулого, теперішнього і майбутнього є взаємозамінними.

Лізавета Герман, Марія Ланько та Катерина Філюк запропонували художникам поміркувати про моделі альтернативного сьогодення та відрефлексувати у власних практиках тему «Сьогодні, що так і не настало»:

«Цікаво, що художники дуже по-різному відреагували на запропоновану тему, а отже і їхні проекти можна легко ранжувати від досить особистих та майже інтимних роздумів щодо певної ситуації чи проблеми, до досить абстрагованих загальних конструктів. Для нас важливо було включити художні практики, які б демонстрували чи хоча б натякали на альтернативні сценарії переживання моменту невпевненості, в якому ми всі вочевидь знаходимося. Це інший погляд на ситуацію, відмінний від більш практичних шляхів роботи з реальністю, як от політика чи соціологія, але й відмінний від філософії як абсолютно теоретичної практики мислення.  Тому мистецтво тут є іншою оптикою і певною можливістю вирішити це питання інакше».

Більше про Фестиваль молодих українських художників за посиланням

Євген Нищук, Міністр культури України:

«Сучасні мистецькі проекти несуть в собі глибокі меседжі для суспільства, втілюючивільний дух та сміливі пошуки і креативні інтерпретації, привносять у культуру свіжедихання. Спостерігаючи за сучасним мистецтвом у Європі, його тенденціями, я можувпевнено сказати – Україна абсолютно в тренді. Саме тому для нас принциповопідтримати розвиток сучасного актуального мистецтва модерної України, яке було бінтегроване у мислення світове, європейське».

Олеся Островська, генеральний директор НКММК «Мистецький арсенал»:

Вагомий проект сучасного мистецтва, особливо, спрямований на підтримку молодиххудожників, який об’єднує зусилля трьох ключових гравців – Міністерства культуриУкраїни, Мистецького арсеналу і Національного художнього музею України у державному секторі культури – це те, про що так мріялося ще десять років тому. Цекрок, який демонструє, що сучасна культура має таку ж вагу, що й історичні зразки.Фактично, молодіжне бієннале вказує на розворот культурної політики в Україні. Це неозначає, що все дуже райдужно і всі зміни виключно позитивні, але це точнодемонструє напрям думки – від суто інерційного фінансування ще радянських зразків іінституцій до спроб стимулювати появу нового.

Юлія Литвинець, генеральний директор Національного художнього музеюУкраїни:

«Для НХМУ це важливий акт інституційної підтримки сучасного мистецтва. Музейвідкритий до різних мистецьких практик, а молоде мистецтво є найбільш чутливим досуспільних змін, до актуальних тенденцій. Участь в організації Фестивалю особливоважлива в контексті заявленої НХМУ роботи по створенню державного Музею сучасногомистецтва, де мають бути представлені не тільки новітнє мистецтво, а й нові підходи дойого осмислення і репрезентації, зокрема формування  кураторської платформи»

Переважна більшість проектів Фестивалю представлена у Мистецькому арсеналі, а деякі роботи реалізовані в публічному просторі міста та на майданчикахспіворганізаторів.

Засновником Фестивалю молодих українських художників є Міністерство культуриУкраїни. 2017 року його організаторами визначено Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал» та Національний художніймузей України. Фестиваль відбуватиметься у форматі бієнале що два роки на базірізних українських інституцій культури.

Джерело: Міністерство культури України

No Comments

Залишити відповідь