Замість уряду порятунком архітектури зайнялися активісти

18/04/2017

Сьогодні по всій Україні стоять забуті і напівзруйновані відлуння минулого: тисячі церков, парків, замків і фортець залишилися без уваги влади і, відповідно, без належного догляду.

Офіційно реконструкцією цінних архітектурних пам’яток має займатися уряд. За фактом же цей обов’язок ліг на плечі небайдужих українців. Активісти створили у Facebook спільноту “SOS майбутнє”, в якому щодня оновлюються фотографії все нових і нових пам’ятників, які потребують відбудови.

Один з головних прикладів – будинок відомого київського невропатолога Михайла Лапинського. Будівля вже 110 років прикрашає вулицю Гончара, вірніше прикрашала: від колишньої розкоші з кожним днем ​​залишається все менше. Знаменитий лікар звів будинок за власним “рецептом щастя”: в будинку сім поверхів, на кожному з яких розташувалися сім квартир, в кожній – по сім кімнат. Сьогодні така квартира коштує понад мільйон доларів.

Одна з місцевих мешканок, яка живе навпроти знаменитого будинку, дивується: чому такі заможні власники квартир дозволяють своєму ж будинку руйнуватися до такого стану. А через дорогу від знаменитого будинку розташувався колись розкішний сквер з особливим фонтаном Термена, яких в Україні всього сім. Це частина величезного історичного комплексу, де з одного боку знаходиться Геологічний інститут, а з іншого – Вищі жіночі курси. Тепер комплекс тріщить по швах через “відповідальних” працівників, які почали будівельні роботи по сусідству.

Таких пам’яток культури налічується більше тисячі, всі вони розкидані по великих містах і маленьким селах, всі вони потребують відновлення та фінансів. Поки чиновники спостерігають, як розпадається багаторічна архітектура, активісти рішуче взяли справу в свої руки.

Джерело: znaj.ua

No Comments

Залишити відповідь