Захистити право Громади на землю у Києві може лише Громада

27/07/2017

У Києві продовжуються бандитські захоплення земель Громади Києва за участю представників організованих злочинних угрупувань під мовчазною згодою правоохоронних органів. Тільки за цей тиждень (з 8 по 15 червня) було декілька спроб рейдерського захоплення земель та водойм  Києва. Найбільш кричущою є ситуація коло лісу біля Водогону (Оболонський район), де бандити- рейдери відкрили вогонь по мешканцях, а поліція замість того, щоб стати на захист мешканців, обстріляла автомобіль активіста, який хотів блокувати загарбників. Громадська організація «Культурний Спротив» вирішила провести розслідування цієї ситуації, для чого вирішили зібрати факти та докази.

Наші активісти з’ясували що 9 липня у 4 годині ранку  у селищі Дніпровська водна станція (Водогін) Оболонського району міста Києва сталася сутичка між місцевими жителями та представниками незаконної забудови, які вирубували ліс поблизу житлових будинків. Небайдужі мешканці селища вийшли на захист лісу, внаслідок чого один з представників забудовника відкрив вогонь гумовими кулями по місцевих мешканцях. У засобах масової інформації ця новина підняла шквал обурення, бо стало відомо, що працівники поліції обстріляли автомобіль місцевого мешканця, який спробував блокувати нападників. Варто відмітити, що спірні земельні ділянки були передані у 2009 році фізичним особам, а потім перепродані декілька разів. Самі ці земельні ділянки фактично були лісом та залишались такими упродовж 8 років після цього. Зрозуміло, що рейдерам було потрібно зрубати дерева та розчистити ділянки під будівництво. Лише рішучість місцевої громади врятувала ліс. Після цього в ситуацію втрутилась депутат Київської міської ради Веремєєнко Ольга, яка вже 11 липня на зборах громади повідомила, що ініціює викуп цих ділянок містом. Також підтримка великої кількості представників Громадських організацій дає змогу сподіватись, що мешканці зможуть відстояти ліс. На цих зборах були присутні члени Громадської ради при Оболонській РДА, які вирішили підтримати місцевих мешканців. Вже 13 червня Громадська рада на своєму засіданні створила робочу групу з цього питання, в яку увійшли мешканці Водогону.

Наша ГО допоможе розібратись у цій ситуації. Для цього ми знайшли рішення, на підставі яких земельні ділянки були передані у приватну власність. На підставі 29 рішень від 09.07.2009 року, було передано по 10 соток по кожному рішенню. Таким чином, було передано лише за один день 2.9 гектара лісу у приватну власність. Але цікавіше далі – при вивченні кадастрової карти, реєстру судових рішень, ми знайшли докази передачі земельних ділянок на «підставних» осіб. На підставі постанови Окружного адміністративного суду міста Києва № 2а-4827/12/2670 від 13 липня 2012 року, було скасовано рішення Київської міської ради від 9 липня 2009 року № 887/1943 та ділянка за адресою пров. Павлика Морозова 12-а була повернута місту. Але виникає питання, яким чином 05.02.2016 під № 13146592 було внесено запис про право власності до державного реєстру прав. Але рішення № 887/1943 було скасоване в зв’язку з тим, що власник ділянки не подавав документів на отримання ділянки, а передав копії своїх документів невідомим особам за матеріальну винагороду. Можливо замовник земельної ділянки має «зв’язки» у КМДА? Розглядається судова справа № 756/13348/13-ц відносно земельної ділянки за адресою: пров. Павлика Морозова 2, яка попри заборону була перереєстрована на Черненко Ольгу Василівну. Стосовно ділянки за адресою: вул. Павлика Морозова 2-б  рішенням Оболонського районного суду м. Києва від 05 березня 2014 року позовні вимоги задоволено. Визнано незаконним та скасовано рішення Київської міської ради від 09 липня 2009 року №879/1935. Тому і цю ділянку повернуто місту. Також Громаді були повернуті ділянки за адресою : вул. Павлика Морозова 2 (справа № 756/133349/13-ц), вул. Павлика Морозова 6 (справа № 756/13347/13-ц). При цьому відносно інших ділянок таких справ ми не знайшли. Якщо відносно законності надання права власності на інші ділянки у власників цих ділянок сумнівів не було, тоді виникає питання, чому поліція не попередила спробу захвату ділянок в ранці 9 липня. Відповідь ми знаходимо у справі № 756/5120/16-ц; яка розглядалась Оболонським районним судом міста Києва. Суть справи в тому, що 8 ділянок були відчуженні за підробленими документами. Цитата з ухвали суду: «З інформаційних довідок з державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо вказаних земельних ділянок стало відомо, що право власності на них було зареєстровано за ТОВ «К.М.Є.».

З вказаних інформаційних довідок також стало відомо, що після реєстрації за ТОВ «К.М.Є.» права власності на спірні земельні ділянки через два місяці останнє на підставі договорів купівлі-продажу продало спірні земельні ділянки ТОВ «АССФЕРУМ».

В результаті вчинення ТОВ «АССФЕРУМ» ряду передбачених законодавством України дій спірні вісім ділянок було об’єднано в одну ділянку площею 0,8 гектар, присвоєно адресу м. Київ, Оболонський район, пров. Павлика Морозова, 7 , яку було внесена до Державного земельного кадастру та якій було присвоєно новий кадастровий номер  Після цього, 04.09.2015 року ТОВ «АССФЕРУМ» було зареєстровано право власності на об’єднану земельну ділянку.

Через 13 днів з моменту реєстрації права власності на земельну ділянку кадастровий номер 8000000000:78:306:0102 адреса: м. Київ, Оболонський район, пров. Павлика Морозова, 7 ТОВ «АССФЕРУМ» на підставі договору купівлі-продажу продало спірні земельні ділянки ТОВ «ТАРКЕР».

29.01.2016 року ТОВ «ТАРКЕР» на підставі договору купівлі-продажу засвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Єременко Л.О. продало спірну земельну ділянку гр. Жигайло-Маційчук Галина Степанівна

Заявник вказує, що ним не вчинялось жодних дій щодо відчуження зазначених вище земельних ділянок, які належать йому на праві приватної власності, тому вони неправомірно вибули з його володіння поза його волею.

Заявник впевнений, що діяння посадових осіб ТОВ «К.М.Є.» були умисні, мали корисливий мотив – заволодіти його земельними ділянками шляхом крадіжки та підроблення документів, у зв’язку з чим заявник вказує, що такі діяння мають склад злочину, за який відповідно до ч.1 і ч. З ст. 358, ч.5 ст.185 КК України передбачена кримінальна відповідальність.

Крім того, заявник звертає увагу суду на те, що є судові рішення, якими встановлено незаконні дії ТОВ «К.М.Є.» щодо фіктивного підприємництва.» На підставі чого позивач Швидченко Анатолій Миколайович просив суд визнати усі договори нікчемними та витребувати у Жигайло-Маційчук Галини Степанівни земельні ділянки.». При цьому потім сторони судового розгляду знайшли мабуть порозуміння і усі справи були закриті.

Якщо спробувати відстежити ланцюжок передачі ділянок від ТОВ «К.М.Є.», яка зареєстрована у Луганській області, місто Сєверодонецьк до ТОВ «Ассферум», яку ми не знайшли у державному реєстрі юридичних осіб, ми дійдемо до  ТОВ «Таркер» яка зареєстрована у Києві. Саме ця компанія продала земельні ділянки Жигайло-Маційчук Галини Степанівні.

Стосовно особи Жигайло-Маційчук Галину Степанівну: вона володіє та керує Публічним Акціонерним Товариством “Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Дінеро актив» Код ЄДРПОУ
38980576 та володіє ТОВ “Далімар сервіс” код ЄДРПОУ 38980340. Але нас цікавить ПАТ “Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Дінеро актив», який укладає договори купівлі – продаж, як продавець квартир 4- черги у ЖК «Паркленд». Це компанія будувала з 1 по 3 черги? Відповідь ми знаходимо, це компанія ТОВ «Зім кепітал груп» код ЄДРПОУ 37782076, власником компанії є Загалюк Олександр Васильович. Ця особа володіє земельними ділянками за адресою: Київ провулок Павлика Морозова 16,14,14-а,12,12-а. Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва № 2а-4827/12/2670 від 13 липня 2012 року, ділянка за адресою: Київ провулок Павлика Морозова 12-а, повинна була повернутись Громаді, але так не сталось.  Таким чином можливо констатувати, що є вже два власника, які володіють 1.27 гектара землі що є лісом. Чи є зв’язок між ТОВ «Зім кепітал груп» та ТОВ «Марвел Хоумс», який орендує декілька ділянок за адресою Київ, провулок Павлика Морозова? Доказом цього є відповідь ТОВ «Марвел Хоумс» керівнику ОСН «Комітет мікрорайону «Селище Водогін, хутори Микільський та Редьки» на вимогу від 07.07.2017. Відповідь надана вже 10.07.2017 року, а вимогу ТОВ «Марвел Хоумс» передав Загалюк О.В. З відповіді ми дізнаємось що Загалюк О.В. передав в оренду земельну ділянку. Згідно реєстру ТОВ «Марвел Хоумс» взяла в оренду земельні ділянки у Загалюка Олександра Васильовича ( пров. П Морозова 12), яка повинна була бути повернутою Громаді, у Боруль Віталія Петровича ( пров. П Морозова 6) та у Косинської Тетяни Михайлівни (пров. П Морозова 8,10). Хто ці люди які володіють земельними ділянками?

Боруль Віталій Петрович володіє земельними ділянками за адресою : Київ пров. П Морозова 2-а, 4, 4-а, 6 та 6-а.

Косинська Тетяна Михайлівна володіє земельними ділянками за адресою : Київ пров. П Морозова 8, 8-а, 10 та 10-а.

Ми вважаємо, що є системна концентрація земельних ділянок на провулку Павлика Морозова. Доказом цього є те, що Загалюк О.В. володіє ТОВ «Зім Кепітал Груп» (адреса реєстрації Київ, провулок Охтирський, 7, корпус 3, офіс 3-101/1), що відображено на сайті компанії http://zim-capital.com/. За цією адресою зареєстровано ТОВ «ЗІМ Констракшин» код ЄДРПОУ 38282460, а власник та директор цього підприємства Боруль Віталій Петрович який володіє ще підприємством ТОВ «Моноліт Гарант» з іншим учасником – Косинською Тетяною Михайлівною. Тобто усі власники земельних ділянок пов’язані особи.

Але найголовніше інше: ГО «Кияни Об’єднуємося» звернулось з заявою до Київського міського голови Кличко В.В., Генерального прокурора Луценко Ю.В., прокурора міста Києва Говді Р.М., Народним депутатам та депутатам КМР. У цій заяви ГО  «Кияни Об’єднуємося» вказано що є припущення відносно ТОВ «Зім кепітал груп», яке має відношення до Войцеховського Анатолія, цитуємо «Нещодавно, із спілкування з деякими депутатами Київської міської ради, мені стало відомо, що Анатолій Войцеховський організував нову грандіозну будівельну піраміду, яку він реалізовує через ТОВ «Зім Кепітал груп», яка зареєстрована на підставних «зіц прєдсєдатєлєй». Звичайно, ця інформація підлягає перевірці, проте, слід звернути увагу на те, що «Зім Кепітал Груп» з’явилось на будівельному ринку Києва – акурат в той час коли у Войцеховського виникли проблеми і почала заходити його «щаслива зірка».
«Зім Кепітал груп» будує з грубими порушеннями земельного і містобудівного законодавства, декілька житлових комплексів, будівництво яких має всі ознаки «будівельної піраміди».Наймасштабнішим і найзухвалішим за рівнем порушень, є будівництво Житлового комплексу «Парк ленд» по вул.. Практичній, Юнацькій, Онуфрія Трутенка і Журавлиній у м. Києві. Відповідно до рішення Київради від
18.12.2008 року N 922/922 цілому ряду громадян було передані земельні ділянки (по 8-12 соток) під садибну забудову. В подальшому, певна кількість цих ділянок була скуплена і там розпочалось масштабне будівництво цілого комплексу багатоквартирних багатоповерхових будинків – ЖК «PARKLAND». Це при тому, що цільове призначення цих земельних ділянок не мінялось і на сьогоднішній день так і залишилось – для садибного будівництва.». Але нас цікавить інша інформація яка вказана у заяві, а саме: «В 2009 році Київська міська рада роздала під індивідуальне садибне будівництво ряд земельних ділянок по вулиці Павлика Морозова в Оболонському районі м. Києва.
Через кілька років хтось протиправно – без рішень Київської міської ради, вніс зміни у Генеральний план та змінив цільове призначення цих земель на землі багатоповерхової житлової забудови і їх скупило ТОВ “МАРВЕЛ ХОУМС”, засновником якого є – ТОВ «Інвестиційна компанія ЗІМ» – того ж таки О. Заголюка.

І знову ж таки, не дивлячись на те, що це землі садибної забудови і містобудівні умови видані на будівництво 4 поверхових будинків, ЗІМ і тут збирається будувати багатоповерхівки.

Ми всі розуміємо, що всі ці беззаконня можливі лише через корупцію, яка у цій галузі підриває основу чесної конкуренції і робить не конкурентоздатними чесних, законослухняних забудовників.» посилання  на лист http://forum.domik.ua/zhk-parkland-pitannya-problemi-yuridichnogo-xarakteru-t30511-140.html

 Виникає питання, а що зробили депутати Київської міської ради та Громадська рада Оболонського району для захисту інтересів Громади? Де наш великий та непереможний «Віталій», що він робить? І найголовніше, депутат Київської міської ради Веремєєнко Ольга, що не знає про цю ситуацію, про можливу забудову, про рішення суддів. Питання, у кого вона пропонує викупати землю, у рейдерів? Що зробив голова ОСН «Комітет мікрорайону «Селище Водогін, хутори Микільський та Редьки» Вікторів Василій Григорович, який є власником та директором  Приватного підприємства “Науково – виробничо інвестиційна компанія ” Укрпромжитлобуд” (код ЄДРПОУ 32663942), а за сумісництвом помічник депутата Веремєєнко, для захисту інтересів мешканців? Чому діючий голова Громадської ради при Оболонській РДА , який був і у минулому скликанні нічого не робив раніше, для захисту інтересів Громади?


Ми будемо слідкувати за розвитком цієї справи.

Громадська організація «Культурний Спротив»

 

No Comments

Залишити відповідь