“Заборонений”: Треба чи не треба дивитися фільм про Стуса

10/09/2019

П’ять днів, як вийшов в прокат фільм про Василя Стуса, який став скандальним ще на етапі виробництва. З виходом стрічки суперечки точаться з новою силою.

Художній фільм режисера Романа Бровка про останні роки поета Василя Стуса, його боротьбу з системою та спроби опублікувати свою останню збірку віршів, яку він намагався передати з тюрми на волю. Події фільму розгортаються в останні дні життя Стуса в 1985 році з постійними флешбеками, що повертають глядача в минуле 1950-1970-х років.

“Заборонений” – стрічка скандальна, після того як на етапі постпродакшну стало відомо, що з фільму вирізали сцени з Медведчуком, який в 1980 році був адвокатом Стуса. Кума Володимира Путіна часто звинувачують у порушенні адвокатської етики у процесах над Стусом та іншими дисидентами. Сам Медведчук своєї провини не визнає. За словами режисера, вищезазначені кадри просто не вмістилися в стрічку. На думку суспільства – їх вирізали, щоб не сваритися з Віктором Медведчуком. Після хвилі обурення і втручання влади, кадри з адвокатом Стуса повернули у стрічку.

Назву фільму під час виробництва змінювали три рази. Спочатку  “Птах душі”, потім –  “Стус” аби підкресилити що сюжет стрічки обертається навколо життя легендарного українського поета. Пізніше з’ясувалося що назву змінили на “Заборонений”. Творча група відмовилась від імені поета в назві через те, що у фільмі представлено не лише біографію конкретної людини, а й як образ часу й уособлення боротьби з режимом, — йдеться в повідомленні Державного агентства України з питань кіно.

В ролях: Дмитро Ярошенко, Віталій Салій, Олег Масленніков, Євгенія Гладій, Карина Шереверова, Діана Розовлян.

Загальна вартість кінострічки  – 38,1 млн грн.

Режисер фільму Роман Бровко на своїй сторінці у Фейсбуці повідомляє, що квитки на фільм розкуповуються дуже добре

 Але відгуки тих, хто вже встиг подивитися, вражають своєю протилежністю. В той час як одні у захваті, інші чи не проклинають режисера за те, яку туфту він зняв. При цьому перші звинувачують других в недостатньому патріотизмі і навіть в тому, що їхні негативні коментарі проплачені Медведчуком.

Журналісти Depo.ua зібрали відгуки з різних сторін

Джерело: depo.ua

No Comments

Залишити відповідь