За неопубліковану книжку – 30 тисяч гривень

15/06/2016

Лауреат гран-прі “Коронації слова”, отримає премію 30 тисяч гривень. Переможців літературного конкурсу оголосять у Києві 16 червня.

На 16-й конкурс надійшло понад 1 тис. різних творів – кіносценаріїв, п’єс, романів, що стануть переможцями у відповідних номінаціях. “Ми отримали багато творів, присвячених українським подіям 2013-16 років, – розповідає засновниця конкурсу Тетяна Логуш. – Це й рукописи про Майдан, і про події на півдні та сході України. З’явилось також багато робіт на історичну тематику: про Олексу Довбуша, Івана Миколайчука, Степана Бандеру, героїв Крут, Соломію Крушельницьку, священика Павла Василика, Ірину Вільде. Це важливо, щоб українці нарешті почали бачити свою історію правдиво. У мене от у радянських навчальних закладах такої можливості позбавляли”.

Окрім гран-прі, журі визначило переможців за номінаціями. Автор найкращого роману отримає 20 тисяч гривень, кіноцсенарію – 15 тисяч, п’єси – 10 тисяч гривень, а перша премія за пісенну лірику – 8 тисяч гривень. “Жоден з рукописів не підписаний, перелік творів та авторів ми відкриваємо лише коли всі тексти прочитані та оцінені, – розповідає Юрій Логуш, засновник конкурсу. – Інколи виявляється, що журі відкидають твори відомих письменників, бо рукописи новачків виявляються кращими. Про одну роботу гадали, ніби це мав написати чоловік. Виявляється, навіть про війну добре можуть писати й наші жінки. Таких конкурсів я не знайшов ніде у світі. Це підтвердив і письменник Паоло Коельо. Такий відкритий конкурс рукописів проводимо лише ми”.

Книжки разом з необхідною провізією часто везуть на Донбас – доправляють і військові, й численні волонтери. “Зараз наші бійці вже навчились воювати, як працювати. Повоювали – пообідали, повоювали – книжку почитали, – розповідає керівник відділу гуманітарної політики Міноборони Олексій Сергієнко. – Так що література – це також озброєння.Військові завжди з нетерпінням чекають на книжки, читають інколи навіть в окопах”.

Церемонія нагородження переможців літературного конкурсу “Коронація слова” відбудеться 16 червня, у четвер, о 16:00 у Київському академічному театрі оперети.

No Comments

Залишити відповідь