З появою Онуки українська музика прогресує

03/04/2018

— Альбом “Мозаїка” — це подія для української поп-музики, — каже музичний критик Ігор Панасов, 42 роки.Розповідає про платівку співачки Онуки. Під цим сценічним ім’ям виступає 33-річна Наталія Жижченко.

— Онука могла б записати легкий танцювальний диск, бути зрозумілішою для молоді. Натомість вкладає в кожну пісню певну історію. Не всі імениті артисти в нашій країні наважуються на таке. Вона ретельно працює над аранжуваннями, додає потужні оркестрові вставки. Така музика не є відкриттям у світовому масштабі, але з її появою український шоу-бізнес прогресує. В назві альбому закладений символічний посил. Мозаїка — це ціле, що складається з несхожих деталей.

Пісню “Арка” Онука присвятила Чорнобильській трагедії.

— Мій батько працював ліквідатором на ЧАЕС, тому ця тема завжди мене хвилювала, — розповідає Наталія Жижченко. — Захистила магістерську роботу про вплив аварії на культуру Полісся. 2016-го пройшла тижневу практику в Чорнобилі. У зоні відчуження спеціалісти з різних країн добудовували арку над четвертим енергоблоком. Споруда служитиме 100 років. Уже не стане тих, хто її зводив, а арка захищатиме людей від повторення однієї з найжахливіших трагедій ХХ століття.

У пісні “Ватра” Онука використала архівний запис 1994 року з Чернігівського театру. Тоді 9-річною вперше виступила на великій сцені. З оркестром грала на сопілці свого діда — майстра народних інструментів Олександра Шльончика.

До альбому “Мозаїка” увійшли 10 пісень.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь