З Києво-Печерської лаври зникли ікони

09/01/2019

Під час інвентаризації в Києво-Печерській лаврі виявили пропажу кількох цінних ікон. За фактом зникнення ікон відкриті кримінальні провадження. Про це повідомляє УНН із посиланням на заяву міністра культури України Євгена Нищука під час ефіру на одному з українських телеканалів.

“Повну інвентаризацію вже частково зробили. Повні звіти нам зараз надсилають. Є деякі втрати з ікон в Києво-Печерській лаврі”, — заявив Міністр культури.

Як повідомив Нищук, за фактом зникнення ікон відкрито декілька кримінальних проваджень.

Водночас, Євген Нищук попередив, що зникнення цих ікон це не привід “говорити, що вже щось там вивезено”.

“Ці втрати могли бути в більш ранній час, ще до 2003 року. Зараз на базі цієї звірки йдуть кримінальні провадження. Вся документація направляється до правоохоронних органів”, — пояснив міністр.

Як повідомляв УНН, міністр культури України Євген Нищук повідомив, що апеляційну скаргу, яку подав музей тимчасово окупованого Криму, у справі щодо повернення “скіфського золота” в Україну розглянуть у березні 2019 року. При цьому, він додав, що повернення колекції “скіфського золота” в Україну цього року залишається під питанням через тривалі судові розгляди, які тягнуться багато років.

Джерело: УНН

No Comments

Залишити відповідь