З Канади до України передадуть особистий архів славетного письменника

03/03/2017

Особистий архів українського археолога, поета, політичного діяча Олега Ольжича, який в даний час зберігається в Канаді, безоплатно передадуть Україні. Таке рішення прийняла Ольга Кандиба, невістка відомого українського діяча, яка є розпорядником цих документів і речей. “Там є багато неопублікованого, є листування, особисті речі Ольжича, є його наукові праці – дуже багато різних речей, які, як я вважаю, належать українському народу і повинні бути експоновані”, – вважає Ольга.

Вона хотіла б, щоб особистий архів Ольжича був розміщений в Інституті літератури Національної академії наук України в Києві. Вже пройшли переговори з головним зберігачем інституту, і умови зберігання архіву, за словами невістки поета, “виглядають безпечно”. Але не виключено, що в подальшому місце зберігання архіву зміниться.

Міністр культури України Євген Нищук, який цього тижня перебував у Канаді (туди він прибув на прем’єру фільму “Гірка жнива” про Голодомор в Україні на початку 30-х років минулого століття), підтвердив згоду української влади взяти на зберігання архів Олега Ольжича.

Олег Ольжич (справжнє ім’я Олег Олександрович Кандиба) – археолог, літератор, активний член Організації українських націоналістів (ОУН). Народився 8 липня 1907 року в Житомирі в родині відомого українського письменника Олександра Кандиби, який писав під псевдонімом Олександр Олесь. З 1918 року родина Кандиби жила і працювала за кордоном – в Австрії, Німеччині, Чехії, твори Олександра Олеся регулярно друкувався в Україні.

Джерело: expres.ua

No Comments

Залишити відповідь