Ющенко нагадав, як комуністи спаплюжили українську пісню

25/07/2018

Пісня “Їхали козаки” насправді називається “Їхали хозари”. Однак комуністи переробили текст так, що козаки подаються у ній лиходіями.

Про це у Facebook написав третій президент Віктор Ющенко.

“Де в Україні не співають пісень? Не знайдемо такого місця. І у співучого нашого народу особлива тема – козацтво, відоме своєю сміливістю, мужністю, лицарськими чеснотами.

Але пісні про козаків, як і саме козацтво, нищилися комуністичним режимом особливо ретельно. Щоб і духу козацького на нашій землі не лишилося.

Наш народ віками шліфував кожен наголос, кожну риму, складаючи пісні. А тут із першого ж куплету проглядає невправність як технічна, так і смислова. Далі ж козаки в пісні показані не лицарями, а лиходіями, що поводяться з бідолашною дівчиною, як татари-людолови”, – йдеться у дописі.

“Закликаю всіх артистів і режисерів, продюсерів і директорів клубних закладів, патріотів і простих українців: не тіште наших ворогів переробленою народною піснею, викиньте той огидний текст на смітник і перевчіть пісню з автентичного варіанту, який є повчальним для наших нащадків”, – звернувся Ющенко.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь