Євген Нищук проведе публічне читання “Енеїди” Івана Котляревського

20/09/2017

22 вересня о 18:00, у Національному художньому музеї України Міністр культури Євген Нищук проведе публічне читання твору Івана Котляревського «Енеїда», в рамках паралельної програми «Проект Енеїда».

Захід проводитиметься в формі читки – театральної традиції, що означає репетиційне прочитання акторами твору перед її виконанням на сцені.

«Сьогодні, в цьому проекті, присвяченому легендарній поемі Івана Котляревського,  «Енеїда» набуває нового прочитання та осмислення описаних в ній подій. Геній Котляревського створив образ героя Енея, який тісно перекликається з образами сучасних українських героїв. В словах  автор відображає не тільки справжнє життя свого народу, його культуру, історію навіть побут, а й  дух українського народу. Насолоджуючись цією легендарною поемою,  ми відчуваємо, що українці мають свою давню, багату на події історію, і нам є  ким і  чим пишатися» , – говорить Євген Нищук.

Нагадаємо, що з 24 серпня до 29 жовтня в Національному художньому музеї України проходить виставка “Проект Енеїда”, присвячена поемі Івана Котляревського.

У рамках проекту продемонструють близько 200 артефактів –  ілюстрації, станковий живопис, графіку, театральні афіші, мультиплікацію, фото- і відеоматеріали, книжкові видання, що стосуються візуальних образів поеми Івана Котляревського «Енеїда» з приватних колекцій і 11 музеїв України.

Посилання на тизер події

Джерело: Міністерство культури України

No Comments

Залишити відповідь