Є ПЕРША ПЕРЕМОГА!

12/09/2016

Лого1117 вересня цього року в Окружному адміністративному суді міста   Києва , нарешті,  відбулося перше судове засідання  за позовом нашої організації до Державної фіскальної служби України та Служби Безпеки України щодо визнання неправомірною бездіяльності посадових осіб цих органів щодо протидії ввезенню та розповсюдженню в нашій державі псевдолітератури відверто антиукраїнського, підривного та сепаратистського характеру.

На превеликий жаль, з перших же кроків нам довелося зіткнутися з абсолютно неприпустимим ставленням деяких учасників процесу (з боку відповідачів) до порушених у судовій залі гострих питань.

Так, на наш запит до Державної фіскальної служби України (вх. ДФС №19400/6 від 04.08.2016), що до надання інформації про кількість розмитнених товарів – книжкової продукції Російського видавництва – «Ексмо», ми отримали відповідь-«відписку» де ввезені на територію України із держави-агресора отруйні «книжки» чомусь обчислювалися у тонах, немов картопля або цемент. І, звичайно – без вказування конкретних позицій, чи, хоча б, видавництв. Комусь у ДФС або байдуже до захисту культурного простору власної Батьківщини, або ліньки розбиратися у власній статистиці детально та предметно, або ж чомусь не хочеться акцентувати увагу на цілком конкретних торгових та видавничих марках. Чому!?

Саме з цієї причини ми змушені були звернутися до суду з проханням про витребування від Державної фіскальної служби України інформацію (митні декларації, інвойси тощо) щодо ввезення за період з січня 2015 року по вересень 2016 року на територію України книжкової продукції «видавництва «Ексмо» («Издательство «Эксмо».) Лише після отримання цих даних ми зможемо продовжувати судові слухання без ризику втопити серйозну справу у нескінчених та пустих балачках «ні про що». Отже, головний бій попереду!

Запрошуємо всіх підтримати «Культурний Спротив» під час наступного слухання, що відбудеться 12 жовтня о 14:30 за адресою м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1.

Але вже сьогодні ми хочемо якнайщиріше подякувати всім нашим небайдужим громадянам – тим, хто підтримує спільну нашу справу із очищення та захисту культурного простору України. Дякуємо всім, хто підтримав нас у будь-який спосіб – в соціальних мережах, телефонними дзвінками, листами, і, перш за все – особистою присутністю на судовому засіданні та на  прес-конференції, що ми проводили з його нагоди.

Нас ще не так багато, як хотілося би, але ряди патріотів, готових захищати Україну на культурному «фронті» ростуть з кожним нашим заходом. Спасибі вам за це!

І ще одне –  вже наступного дня після засідання суду, 8 вересня 2016 року відбулася історична, без перебільшення подія! Кабінет Міністрів України схвалив та спрямував до Верховної Ради України проект закону, згідно з яким книги, які ввозитимуться з Росії, проходитимуть процедуру ліцензування та перевірку на антиукраїнський зміст!

Отже, наша боротьба не марна, і всім скептикам та маловірам ми можемо сказати лише одне: «Ніхто й ніколи не може знати, яка саме крапля стане останньою, тою що проточить камінь, прорве греблю і стане першою у нестримному потоці очищення!».

Тож іще раз вітаємо всіх наших однодумців з такою нелегкою, першою нашою спільною перемогою. Попереду ще багато боротьби, але…

Разом – переможемо!

Проект закону стосовно обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту

Прес-служба ГО «Культурний Спротив»

No Comments

Залишити відповідь