Як реставрують Наводницьку башту в Києві

05/10/2020

Тривають першочергові протиаварійні роботи у Наводницькій башті, що входить до Національного музею “Київська фортеця”. На порятунок об’єкту виділено більше 10 млн гривень.

Він зазначив, що роботи включають лише першочергові протиаварійні заходи.

Музей дуже радий, що місто знайшло у такий нелегкий час необхідні кошти для порятунку башти. Загалом, на порятунок цього об’єкту виділено більше 10 млн грн. Ці роботи включають лише першочергові протиаварійні заходи – накрити башту, прибрати сміття, укріпити фундаменти та частково стіни”,

– розповів Андрій В’ялець.

Зараз тривають роботи з будівництва та перекладки верхньої частини зовнішньої стіни, на яку має спиратися конструкція даху.

За словами заступника генерального директора музею, робітники перекладають аутентичну цеглу, а там де вона зруйнована – використовують сучасні матеріали.

Він також розповів, що тут планують створити музейно-мистецький комплекс, головну роль в якому відіграватиме Музей українських повстань та революцій.

Концепція передбачає створення музейно-мистецького комплексу, головну роль у якому відіграватиме Музей українських повстань та революцій. Також ми плануємо розмістити тут творчі майстерні, акустичний зал у дворі башти – накривши його дахом, створивши всі належні умови. Зараз це виглядає дуже похмуро, але уявіть, коли все буде приведено до ладу, тут звучатиме класична музика”,

– розповів Андрій В’ялець.

Джерело: bigkyiv.com.ua

No Comments

Залишити відповідь