Як Маріуполь перетворюють на культурну столицю Донбасу

05/05/2019

Маріуполь перетворюється на культурну столицю Донбасу. У травні виповниться три роки з моменту відкриття там арт-платформи “ТЮ”.

Переформатуванням Маріуполя займається Діана Берг. Під натиском бойовиків поїхала із Донецька 2014 року і вирішила змінити мислення цілого осадного міста. “Хотіла відійти від совкової парадигми у мистецтві, відмовитися від традиційних скрєп”, – розповідає Діана Берг.

Вона виграла грант на 1 300 000 гривень і почала ремонт. Перетворила коробку з панелей на театр, галерею і кінотеатр і вже планує декомунізувати Слов’янськ та Сєвєродонецьк.

Мистецький простір Діани Берг став справжнім культурним цунамі для провінційного містечка. Відбулася контркультурна революція для міста, яке знаходиться в осадному положенні. Ідея проекту полягає в тому, що відійти від совкової парадигми у мистецтві, відмовитися від традиційних “скрєп” та показати аудиторії, що українське мистецтво може бути передовим та захоплюючим.

Будівля арт-платформи – це оупенспейс (локація безвнутрішніх стін, відкритий простір. – ред). До переоблаштування коробка-будівля мала шість метрів заввишки. Загальна площа близько 200 м². Такий собі великий спортзал, на вигляд. Своїми руками переробили під ноу-хау стиль. По периметру стін зробили антресольний другий поверх, має вигляд, як балкон в театрі. Там тепер розміщують галереї. Зробили сцену і великий екран. Стіни прикрасили артом від українських художниць і художників.

Джерело: shotam.info

No Comments

Залишити відповідь