Як чиновники з Держкомтелерадіо корупційний проект постанови писали

03/04/2017

Мабудь, саме так, насміхаючись над законодавством України, чиновники з Держкомтелерадіо проект постанови готували.

Як стало відомо представникам громадської організації «Культурний Спротив», повинно відбутися засідання Кабінету Міністрів, на якому буде розглянуто проект постанови про «Деякі питання видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України».

Відповідно до пункту 6 даного проекту постанови, у разі виявлення ознак невідповідності видавничої продукції Критеріям оцінки видавничої продукції, що дозволена до розповсюдження на території України, документи, необхідні для видачі дозволу на ввезення, передаються на розгляд експертної ради Держкомтелерадіо з питань аналізу та оцінки видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України.

У законі України «Про внесення змін у деякі закони України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту» вказані наступні рядки:

  • Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в інформаційній сфері,забезпечує реалізацію цього Закону шляхом видачі (відмови у видачі, переоформлення, видачі дубліката, анулювання) дозволу на ввезення видавничої продукції, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, на митну територію України (далі – дозвіл).
  • Видача (відмова у видачі, переоформлення, видача дубліката, анулювання) дозволу здійснюється відповідно до Законів України “Про адміністративні послуги”, “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
  • Аналіз та оцінку видавничої продукції щодо віднесення її до такої, яка не дозволена до розповсюдження на території України, здійснює експертна рада центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в інформаційній сфері, яка формується з представників органів державної влади, галузевих асоціацій, спілок, громадського експертного середовища, видавців, провідних діячів культури, мистецтва, науки і освіти, соціальних психологів, медіаекспертів та інших фахівців інформаційної сфери (далі — експертна рада).

Таким чином, відповідно до закону, саме експертна рада повинна проводити аналіз та оцінку видавничої продукції, на підставі яких Держкомтелерадіо видає або відмовляє у видачі дозволу на ввезення видавничої продукції.

Нажаль, проект постанови, що буде розглянуто в Кабінеті Міністрів, підготовлений в обхід деяких пунктів закону України.

Виходячи з усього викладеного вище, можна зробити висновок, що керівництво Державного комітету телебачення і радіомовлення України намагається створити всі сприятливі умови для роботи корупційного механізму, де саме вони будуть вирішувати кому і як видавати дозвіл на ввезення видавничої продукції для її подальшого розповсюдження на території України.

Такі дії в країні, на території якої фактично йде війна, можуть викликати лише неповагу та висміювання з боку усього цивілізованого світу.

Враховуючи те, що громадська організація «Культурний Спротив» увійшла до складу експертної ради при Держкомтелерадіо, представниками організації одразу було прийняте рішення активно долучитися до підготовки нормативно-правових актів на виконання закону України «Про внесення змін у деякі закони України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту». Нами були направлені листи до керівництва Держкомтелерадіо та експертної ради з пропозиціями.

На превеликий жаль, більшість пропозицій не було враховано при формуванні нормативно-правових актів, а в п’ятницю 31 березня, під час зустрічі керівництва Держкомтелерадіо та представників органів державної влади, застереження щодо утворення такими діями корупційної схеми не були прийняті до уваги.

Ми закликаємо всіх небайдужих громадян України підтримати та посприяти у недопущенні цього корупційного механізму задля відстоювання державних інтересів та захисту духовної та культурної сфери життя українців.

Громадська організація «Культурний Спротив»

No Comments

Залишити відповідь