Вже скоро запрацює механізм дозвільної системи для ввезення видавничої продукції на митну територію України

16/03/2017

З 1 квітня 2017 року запрацює механізм дозвільної системи відповідно до закону України «Про внесення змін у деякі закони України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту».

Згідно з документом, видавнича продукція може бути ввезена на митну територію України і поширена на її території за умови наявності дозволу, крім видавничої продукції, що ввозиться громадянами в ручній поклажі або супроводжуючому багажі у загальній кількості, що не перевищує 10 примірників.

Аналіз і оцінку видавничої продукції щодо віднесення її до забороненої для поширення на території України, здійснює експертна рада центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику в інформаційній сфері. А це означає, що експертна рада створена при Державному комітеті телебачення і радіомовлення України. До її складу увійшли представники органів державної влади, громадського експертного середовища, видавці, діячі культури, мистецтв, науки і освіти та інші фахівці.

З боку громадськості до складу експертної ради увійшла громадська організація «Культурний Спротив», метою якої є боротьба з культурною агресією з боку РФ, здійснення контролю за виконанням даного Закону України та вдосконалення нормативної бази, спрямованої на недопущення потрапляння в Україну видавничої продукції з антиукраїнським змістом.

Згідно з документом, розповсюдження видавничої продукції з держави-агресора без наявності відповідного дозволу тягне за собою накладення на розповсюджувачів адміністративно-господарського штрафу у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожний випадок такого поширення, вчинене вперше, і в розмірі 50 мінімальних заробітних плат за кожний наступний випадок, а продукція вилучається.

Закон визначає, що також забороняється випускати, виготовляти та розповсюджувати продукцію, яка містить матеріали (вислови, заклики), спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, комуністичного або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їх символіки, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення.

Також забороняється випускати, виготовляти та розповсюджувати продукцію, яка пропагує державу-агресора, зокрема її органів влади, представників органів влади, працівників культури та інших сфер держави-агресора, публічно підтримують окупацію території України.

Таким чином, завдяки даному закону, значно зменшиться об’єм ввезеної на територію України видавничої продукції з Російської Федерації, а ще у 2016 році книжкова продукція країни-агресора складала понад 70% асортименту українських книготоргівельних мереж та книжкових ринків.

Отже, після того, як запрацює механізм дозвільної системи та зменшиться об’єм видавничої продукції з РФ, вітчизняні видавництва зможуть розширювати асортимент своєї видавничої продукції, збільшувати її тиражі та на значно легших умовах конкурувати з іноземними видавництвами. Такі дії значно зменшать вартість видавничої продукції і нададуть можливість збільшувати кількість робочих місць на видавництвах та друкарнях.

Громадська організація «Культурний Спротив»

No Comments

Залишити відповідь