“ВИМКНИ РОСІЙСЬКЕ”: У КИЄВІ БІЛЯ ОФІСУ ТЕЛЕКАНАЛУ “ІНТЕР” ВІДБУЛАСЯ АКЦІЯ ПРОТЕСТУ

09/05/2019

У Києві біля офісу компанії “Національні інформаційні системи”, де для телеканалу “Інтер” виготовляються програми “Новини”, “Подробиці” та “Подробиці тижня”, пройшла акція “Вимкни російське”, яку ініціювала однойменна громадська ініціатива.

Про це повідомила кореспондент “Прямого” МаринаАсмолова, яка мала змогу поспілкуватися зі співкоординатором громадської ініціативи “Вимкни російське” Дмитром Жмайлом.

– Ви вже неодноразово цю акцію проводите. Ця ініціатива існує з 2016 року. За всі ці роки якийсь результат цього є?

– Є таке гарне українське прислів’я “вода камінь точить”. Якщо нічого не робити, відповідно нічого не зміниться. ми дійсно з 2016 року послідовно виступаємо за те, щоб телеканал “Інтер” нарешті припинив своє існування. Ми писали звернення до Служби безпеки, ми відвідували суди та засідання Нацради з питань телебачення та радіомовлення.

9 травня (минулого року – ред.) ми так само були тут. І сьогодні знову 9 травня, п’ятий рік російсько-української війни, а телеканал “Інтер” далі продовжує насаджувати свої ідеогеми “руского міра” в Україні, транслюючи концерт “Перемога одна на всіх”, де знову нав’язується ідея спільної радянської ідентичності і химерне формулювання “Велика вітчизняна війна”.

Ми сьогодні прийшли до телеканалу залишити йому чорну мітку, привернути увагу правоохоронних органів в першу чергу. Бо в понеділок направили відповідне звернення до СБУ, щоб вона нарешті вжила заходів проти цього рупора російської пропаганди. Ми звертаємо увагу громадськості, лишаємо цю чорну мітку, щоб люди, які розуміють, що йде російсько-українська війна відмовилися нарешті відвідувати ефіри телеканалу “Інтер” і таким чином не легітимізували його діяльність.

– Сьогодні більш лояльна акція. Раніше неодноразово розписували цю будівлю. Чому сьогодні ця акція настільки лояльна на відміну від попередніх?

– Сьогодні ми хотіли донести дуже чіткий меседж. Наша акція – це флешмоб. Ми хотіли перш за все провести її мирно, тому що ви бачите, наскільки зараз напружена ситуація в державі, особливо після президентських виборів. Ми знаємо, наскільки напружена ситуація на фронті. І відповідно так як телеканал “Інтер” вчергове починає ескалацію суспільної напруги. Тому ми хотіли провести акцію більш мирно.

Ми лишили чорну мітку і хочемо донести дуже чіткий і простий меседж: телеканал “Інтер” має зійти з порядку денного. Це той червоний прапорець для громадськості і влади, який поки він не зникне з порядку денного – ми будемо приходити, будемо продовжувати нашу кампанію аж до перемоги.

Джерело: prm.ua

No Comments

Залишити відповідь