Вилучену на кордоні з РФ унікальну скрипку передано до Державної колекції

12/06/2017

Державна колекція музичних струнних (смичкових) інструментів Національного будинку органної та камерної музики України у Києві поповнилася новим експонатом: старовинною скрипкою. Її автором, за попередніми висновками фахівців, є легендарний майстер Анатолій Лєман, а датується вона 1908 роком.

Унікальний інструмент було вилучено на Сумщині, на кордоні з Росією як предмет конфіскату та передано в дохід держави. Зрозумівши, що перед ними річ, яка, імовірно, має не лише мистецьку, а й історичну цінність, сумські правоохоронці звернулися до експертів.

Поки тривали слідчі дії та експертизи, артефакт знаходився на зберіганні у Сумському обласному краєзнавчому музеї. Його директор Владислав Терентьєв у розмові з кореспондентом «Дня» зазначив, що для того, аби довести автентичність інструменту, потрібне ще додаткове його вивчення. Але у будь-якому разі це цінний об’єкт нашої культурної спадщини і дуже важливо, що вдалося попередити його вивезення за межі України.

Представники Державної виконавчої служби м. Суми Головного територіального управління юстиції у Сумській області передали старовинну скрипку безпосередньо до рук митців: до Сум спеціально для цього прибули народний артист України, лауреат державної премії ім. Тараса Шевченка, перша скрипка заслуженого ансамблю-квартету ім. М.В. Лисенка, професор Анатолій Баженов та начальник дільниці Державної колекції музичних (смичкових) інструментів, заслужений працівник культури України, доцент Богдан Фесюк.

Нагадаємо, що Анатолій Леман жив та працював на межі XIX-XX століть. Він створив близько двохсот музичних інструментів, більшість з яких було втрачено. Сам себе він називав «Месією скрипки».

Алла Акіменко, Суми. Фото надані прес-службою Головного територіального управління юстиції у Сумській області

Джерело: День

 

No Comments

Залишити відповідь