Вийшов перший фільм трилогії «Вогняний тризуб» про ракетні війська і артилерію ЗСУ

05/11/2020

У День ракетних військ і артилерії Збройних сил України в мережі з’явився перший фільм документальної трилогії “Вогняний тризуб” про цей рід військ.

Автор ідеї проекту – бойовий офіцер, генерал-майор Андрій Маліновський, який російську-українську війну зустрів на посаді командира 26-ї артилерійської бригади, а зараз є начальником Управління ракетних військ і артилерії Сухопутних військ, пише «Новинарня».

Перша частина фільму, хронометражем 47 хвилин, має назву “За законами Всесвіту”. У цій серії головний акцент – на науково-освітню складову. Тобто – які знання й уміння треба опанувати, щоб вражати ворога з великих відстаней, коли не має візуального контакту з ціллю. Перший фільм вибудовує своєрідні сходинки підготовки кадрів, від кадетів до командирів найвищого щабля. Подається історія становлення РВіА за роки Незалежності.

“Уже не для першого мого документального фільму назву підказують військові атрибути. Цього разу це нарукавний знак роду військ: жовтогарячий тризуб на червоному тлі. А саме таким є колір полум’я пострілу, коли вибух пороху нагрівається у каналі ствола до трьох тисяч градусів і виштовхує снаряд”, – розповідає режисер стрічки “Вогняний тризуб” Олексій Гончарук, офіцер 26-ї артбригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича.

Є вже певна сценарна визначеність і з наступними двома частинами: другий фільм, “Зброя Бога”, присвячено техніці, завдяки якій наші воїни вражають цілі, а фінал трилогії – “Заради кожної краплі” – розповідатиме про ракетників і артилеристів, чия бойова робота береже кров піхоти.

“Як зрозуміло, проект має велику географію. Ми відвідали ракетні й артилерійські частини, наукові і навчальні заклади, підприємства, що працюють заради РВіА. Безперечно, розкриємо сутність артилерії в загальновійськових частинах – механізованих і танкових бригадах, також розповімо про “богів війни” у складі військово-морських сил і десантно-штурмових військ”, – розкриває плани автор сценарію Олег Калашніков, пресофіцер 26-ї артбригади.

Вихід другої частини фільму запланований на 6 грудня, День ЗСУ, третьої – на 17 грудня, день святої Варвари, котру вважають покровителькою ракетників і артилеристів.

Джерело: sprotyv.info

No Comments

Залишити відповідь