Вражаючі цифри. Порахували кількість закритих протягом року книгарень і видавництв

04/08/2021

Торік в Україні припинили діяльність 343 видавництва та 48 книгарень.

“За підсумками 2020 року припинили діяльність 343 видавництва та 48 книгарень. Це досить кричуща цифра. За даними Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, через кризу 2020-го галузь зменшила обсяги виробництва книжкової продукції проти 2019 року за назвами на 23,3 відсотка і за сумарним накладом – на 34,3 відсотка”, – написав у Facebook уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Він вважає, що чітке дотримання мовного закону призведе до покращення ситуації на книжковому ринку. У кожній книгарні видань українською мовою має бути не менш ніж 50%. Виняток становлять заклади, які продають книжки винятково офіційними мовами Європейського Союзу, державною мовою та/або словників та розмовників з іноземних мов, підручників з вивчення іноземних мов. Також спеціалізовані книгарні, створені для реалізації прав корінних народів, національних меншин України.

“Для української книжки нелегкі часи. Але не забуваймо, що в сучасному світі книжка – це інтелектуальна інвестиція в наше майбутнє”, – додав уповноважений.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь