Впровадження в Україні європейської ініціативи

06/06/2017

У рамках робочої поїздки у Вінницьку область, та  з метою впровадження в Україні європейської ініціативи – оголошення 2018 – роком   культурної спадщини,  Міністр культури  Євген Нищук відвідав музейні заклади Вінниччини. Зокрема,  Музей українського всесвітньовідомого композитора, автора геніального «Щедрика»  Миколи Леонтовича, який є  філією Вінницького обласного краєзнавчого музею.

Міністр культури відзначив чималий обсяг робіт проведених працівниками Вінницького обласного краєзнавчого музею – вивчено літературні джерела про життєвий і творчий шлях видатного композитора, відпрацьовано картотеку ОУНБ ім. Тімірязєва та матеріали Державних архівів Вінницької та Хмельницької областей, Інституту рукопису Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського. Сьогодні експозиція музею М. Д. Леонтовича розміщена у чотирьох залах. Усе це дало можливість достойно представити життєвий і творчий шлях видатного українського композитора та вшанувати його пам’ять.

«Сьогодні, в часи інформаційних війн, важливо усвідомлювати внесок  українських митців у світову мистецьку скарбницю.  Одним із таких видатних та відомих у всьому світі імен,  є ім’я  Леонтовича. Його геніальний «Щедрик» є справжнім світовим  шедевром   і несе славу про українську культуру. І саме зараз важливо доносити світу правду про видатного композитора , його життєвий шлях та мистецький спадок. Історія про його ранню смерть від рук чекіста  довгі роки спотворювалася радянською пропагандою, і навіть сьогодні є ще багато невивчених  фактів  життя цього видатного українця, які потребують правдивого  висвітлення. Зберігати та відновлювати пам’ять про цю видатну людину  – наш обов’язок», – сказав Євген Нищук.

Міністр культури також оглянув та познайомився з палацовим ансамблем – пам’яткою архітектури 18 століття у Тульчині  – Палацом Потоцьких.

«Огляд стану будівель, як ззовні так і всередині, вказує на те, що місцевою владою проведена значна робота по здійсненню ремонтних те реставраційних  робіт. Однак пам’ятка ще потребує чимало спільних зусиль, як держави так і місцевої влади, щоб  стати справжньою перлиною та окрасою краю, якою вона  гідна бути. Особливо це актуально в контексті оголошеного в Європі 2018 року – роком   культурної спадщини. Таку ж ініціативу  ми хочемо  втілити і в Україні, і таким чином ми маємо  привернути увагу усіх  державних ланок  до стану об’єктів культурної  спадщини, звернути увагу на відновлення заповідників, замків та унікальних палаців, якими так багата наша земля» , – сказав Євген Нищук.

Джерело: Міністерство культури України

No Comments

Залишити відповідь