Воїни об’єднались з театром: презентували новий проект для підтримки ветеранів Донбасу

30/06/2019

В Івано-Франківську представили проект від благодійного об’єднання МБФ “ТВОРЧА КРИЇВКА” під назвою “Театральна резиденція для бійців”.

Реалізовуватимуть його у співпраці з Івано-Франківським національним академічним театром ім. І. Франка – пише “Типовий Франківськ”.

МБФ “Творча криївка” вже шостий рік реалізує проекти для підтримки учасників бойових дій та родин загиблих.

“Мистецькі резиденції для бійців” – новий проект реабілітації воїнів через творчість, допопомагає бійцям відкрити нові можливості реалізації через одне з чотирьох мистецтв: театр, літературу, кіно, живопис. Успішність діяльності за авторською методикою Віталіни Маслової “творча реабілітація” показують як наукові дослідження, так і відгуки ветеранів та їх рідних.

“Найкращі українські митці беруть участь в підтримці наших військових, що дає можливість не лише для саморозвитку учасників, але й для створення унікального мистецького продукту, – каже керівник Фонду Віталіна Маслова. – Перше втілення – театральна резиденція – стане партнерством з франківським драмтеатром, він єдиний з ентузіазмом підтримав нашу ідею та надав необхідні ресурси! Опісля герої-учасники, на основі чиїх особистих історій буде створено документальну виставу, самі покажуть її глядачам кращих театрів України”.

“Документальна вистава – ріднісний жанр для українських театрів. У нас не відображають найважливіші події на сцені. Терапевтичний аспект полягає в тому, що люди, які пережили страшний, травматичний досвід зможуть зануритися в акторський процес і розповісти свої історії суспільству через мистецький канал. Співавторами цієї п’єси стануть 12 бійців. Але цей проект покликаний відбутись терапевтичним не лише для бійців, а й для всього українського соціуму”, – додає Маслова.

Олег Шульга (головний герой фільму “Позивний Бандерас”) нещодавно приєднався до колективу франківського драмтеатру і активно задіяний в цьому проекті.

“Війна дає колосальний внутрішній досвід, а театр – ідеальний інструмент, щоб його висловити, оприлюднити й розділити. Ми отримали 120 заявок на участь у цій виставі, обрали 12 героїв за критерієм того, що це та кількість, з якою вистачить часу глибоко пропрацювати наш матеріал. Також зважали на силу особистої мотивації”, – каже Шульга.

Покажуть проект в Івано-Франківську у вересні.Далі буде гастрольний тур Україною, а також вихід на міжнародну сцену.

“Дуже хочеться показати війну без звичних штампів. Насправді вона виглядає не так. Цікавий досвід: навчити ветерана мистецько зіграти на сцені самого себе, свою воєнну реальність”, – резюмує режисер проекту Євген Степаненко.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь