“Володимир Зеленський хоче зняти “Гуцульський вестерн”

03/08/2018

58,5 млн грн державних коштів хоче отримати шоумен та актор 40-річний Володимир ­Зеленський на зйомки історичної драми “Гуцульський вестерн”. Із проектом картини його студія “Квартал 95” бере участь у відборі Міністерства культури на фінансування кіно патріотичного спрямування.

Дія стрічки розгортатиметься на Закарпатті часів Австро-Угорської імперії. Двоє братів-гуцулів закохуються в одну дівчину, за сюжетом. Між ними починається ворожнеча.

— Сама ідея фільму непогана. Питання в тому, як її втілять, — каже кінокритик Ярослав Підгора-Гвяздовський, 43 роки. — Зеленський діє, як бізнесмен. Він завжди був відвертим українофобом. Це видно по його попередніх роботах — наприклад, серіалу “Свати”, який показує українців як обмежених і недалеких (у грудні 2017-го Держкіно скасувало прокатні посвідчення комедійного серіалу “Свати” через участь російського актора Федора Добронравова. СБУ внесла його до переліку осіб, які загрожують національній безпеці України через підтримку політики Путіна та анексії Криму. — ГПУ). Створення “чорних списків” російських артистів, введення мовних квот заважають Зеленському заробляти гроші. Тому зневажає Україну. Але державними грошима не нехтує, щоб хоч якось утриматися на плаву. Свої останні стрічки він знімає українською мовою.Та не означає, що Зеленський змінився. Просто підлаштовується під нові умови.

Загальний кошторис фільму “Гуцульський вестерн” — 78 млн грн. Велика частина витрат піде на обладнання та оплату роботи режисера, операторів, технічного персоналу зі США.

— Попри сумнівний зміст, фільми Зеленського завжди якісно зняті, — продовжує Підгора-Гвяздовський.

— Він уміє робити касове кіно. Частину грошей може повернути державі, якщо проект буде успішним у прокаті. Українські стрічки не приносять прибутку. Такий самий ризик є і з “Гуцульським вестерном”. За останні півтора року лише два українські фільми змогли вийти в плюс — “Дзідзьо Контрабас” та “Свінгери”. Мали скромний бюджет, що сильно вплинуло на якість. Відмовити Зеленському у фінансуванні немає підстав. Однак Міністерство культури може дати лише частину суми. 58 мільйонів — це третина коштів, які є в наявності (на патріотичне кіно виділили 170 млн грн. — ГПУ). Якщо “Гуцульський вестерн” профінансують, міністерство повинно нести хоча б моральну відповідальність за те, щоб зміст фільму відповідав інтересам України.

Зараз Зеленський знімає романтичну комедію “Я, ти, він, вона”. Має вийти в прокат 27 грудня 2018-го. Держ­кіно виділило на неї з бюджету 17,6 млн грн. Загальна вартість стрічки — 35,9 млн грн.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь