Відстояли фінансування сфери культури – бюджет прийнято

14/04/2020

Верховна Рада прийняла скоригований держбюджет на 2020 рік, у якому підтримала фінансування Міністерства культури. Сума становить 7,76 млрд грн.

Про це після голосування 13 квітня повідомив голова Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

“Нам удалося відстояти бюджет Мінкульту для підтримки сфери культури на 2020 рік. Протягом місяця боротьби, активних обговорень, правок, редакцій і дискусій, нарешті сума на фінансування погоджена Верховною Радою. Тепер сфера культури отримає 7 768 428,30 грн. І у нинішній ситуації я вважаю це перемогою”, – пише Ткаченко на своїй сторінці у Facebook.

За інформацією народного депутата, кошти розподіляться, зокрема, так:

Український культурний фонд – 400 861,6 грн

Фінансова підтримка національних театрів – 1 265 225,90 грн

Збереження історико-культурної та архітектурної спадщини в національних і державних заповідниках – 405 954,20 грн

Забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримка книговидавничої справи та популяризація української літератури у світі – 100 165,70 грн

Фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України – 1 533 205,30 грн

Державна підтримка кінематографії – 450 млн грн.

“Що для держави означають ці цифри? – продовжує Ткаченко. – Це збереження сотень тисяч робочих місць. Можливість продовження формування національної ідентичності всієї нації. Перемога, яка визначає майбутнє України.

Після того, як режим “жити онлайн” закінчиться, українці продовжать ходити в театри, музеї, кіно, відвідувати улюблені вистави та експозиції, спостерігати за створенням нових культурно-мистецьких проектів та, що не менш важливо, підтримкою існуючих.

Захист культури – не щось вторинне, і сьогодні ми змогли це довести, вберігши нашу державу від культурної кризи і стагнації креативних індустрій”.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь