Відома мисткиня закодувала «Щедрик» у витинанках

19/12/2021

В Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького  відкрилася різдвяна виставка витинанок Дарії Альошкіної «Щедрик». В кількаметрових ажурних паннах художниця передала усю магію Різдва навіяну всесвітньовідомою колядкою Миколи Леонтовича.

Витинанки художниці вражають як своєю величиною, так і деталізацією. Свої витинанки майстриня робить винятково вручну. Особливість її техніки  – симетрія: так само як колись складали аркуш паперу та вирізали фігури й узори, вона складає величезні полотна навпіл і витинає орнамент. Потім розгортає полотно, і воно, як фантастична сніжинка, перетворюється на філігранне мереживо.

Дарія Альошкіна першою почала створювати витинанки величезних розмірів. Мисткині-новаторці вдалося не лише відродити давнє українське ремесло витинанки, але й перетворити його на сучасне мистецтво і представити цілому світу. Ці ажурні панно стали точкою тяжіння безлічі виставок і арт-проєктів у Польщі, Німеччині, Франції, Південній Кореї, Канаді, США, Бельгії, Австрії, Швейцарії, Данії. Усі орнаменти – авторські до останнього штриха.

За свою творчу біографію мисткиня створила сотні квадратних метрів полотен. Усі візерунки витинанок – неповторні, бо виконані на основі «живого» імпровізованого малюнка-ескізу. Вона першою звернулася до експериментів зі сучасними матеріалами, що дало змогу формувати з декоративних полотен справжні інсталяції, театральні декорації та прикрашати ними публічний простір.

Варто зазначити, що цього року Дарію Альошкіну внесли у міжнародний гід від фонду The Michelangelo Foundation for Creativity and Craftsmanship. Це міжнародна некомерційна організація, метою якої є належне визнання  ручної праці та підтримка тих, хто робить це найкраще.

Оглянути виставку витинанок «Щедрик» можна буде до 13 січня.

Джерело: day.kyiv.ua

No Comments

Залишити відповідь