Відбувся другий етап благодійної акції «Діти – це майбутнє України»

24/03/2017

22 березня представники громадської організації «Культурний Спротив» відвідали місто Мена, що у Чернігівській області з метою передати кошти, які були зібрані під час благодійної акції «Діти – це майбутнє України» для закупівлі додаткового медичного обладнання у дитяче відділення Менської центральної районної лікарні.

Під час візиту до лікарні, представників нашої організації супроводжував заступник головного лікаря по медичній частині Салій Володимир Аркадійович. Він розповів про те, що спеціалізовані відділення, які існують в нинішньому складі, працюють ще з 1971 року. Якщо ззовні лікарня нагадує про те, що її було зведено ще до часів проголошення незалежної України, то всередині ситуація дещо інша – хороший ремонт, охайні палати, всі можливі зручності, все те, чому можуть позаздрити навіть деякі столичні заклади охорони здоров’я.

Відвідавши дитяче відділення лікарні ми одразу відчули дбайливе та серйозне ставлення персоналу та керівництва лікарні до наймолодших пацієнтів. Для дітей створенні комфортні умови перебування у стаціонарному відділенні, яке розраховане на 30 ліжок. За рік у відділенні лікується понад 1000 дітей із захворюваннями серцево-судинної системи, шлунково-кишечного тракту, пульмонологічного профілю, ендокринної системи.

Приємно вразило пологове відділення Менської центральної районної лікарні. Для майбутніх матерів тут все облаштовано таким чином, щоб очікування майбутнього поповнення в родині та самі пологи пройшли якомога комфортніше.

Не менш важливим фактом є те, що по словам Володимира Аркадійовича та відповідно до статистики, смертність новонароджених у пологовому відділенні дорівнює нулю. А це говорить про те, що кваліфікаційний рівень медперсоналу та умови у лікарні сприяють цьому у повній мірі.

В даний час проводиться збір коштів, що був ініційований головою Менської районної ради Олександром Мисником, на придбання для Менської лікарні апарату МРТ. Придбання такого апарату дасть можливість збільшити кількість медичних послуг для населення. Більш детальну інформацію ви можете знайти за посиланням http://nslovo.com/blog/z-myru-po-hryvni-likarni-mrt.

У 2011 році лікарня отримала диплом від дитячого фонду UNICEF, у якому зазначено, що Менська центральна районна лікарня Чернігівської області відповідає статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини».

Після перебування у лікарні, представників «Культурного Спротиву» запросили відвідати міську бібліотеку, до якої в рамках благодійної акції було передано понад 300 книг керівництвом видавництва «Сім кольорів».

Оформлення приміщення бібліотеки в народному українському стилі дасть зрозуміти кожному, що тут цінують та поважають українські традиції.

В одному з читальних залів часто проводять літературні вечори для батьків та дітей, а у куточку розташовується мініатюрний театр, у якому презентують вистави для відвідувачів.

Ще однією характерною рисою міста Мена є міський зоопарк. Зоопарк у Мені був відкритий у 1975 році місцевими любителями природи з метою організації екологічної освітньо-виховної роботи. У 1983 році Менському зоопарку надано статус зоологічного парку загальнодержавного значення.

На початку 1990-х років зоопарк у Мені міг зникнути, адже місцева влада відмовилась від нього. Тоді, щоб якось «втриматись на плаву», керівництво звіринцю змушене було продати частину тварин із колекції.

Заклад вистояв у важких умовах, і у теперішній час в Менському зоопарку утримуються земноводні, плазуни, риби, птахи та ссавці. Колекція налічує 560 тварин 120 видів, 17 з яких занесено до Міжнародної Червоної Книги.

Зоопарк є чудовою зоною відпочинку. За рік зоопарк відвідує близько 30 тисяч дорослих і дітей не тільки з Мени, району та області, а й з інших куточків України та близького зарубіжжя.

Загалом, після перебування у місті Мена у вас залишаться приємні спогади на все життя. Хоч це і не велике місто, але тут ви завжди можете знайти багато цікавого для себе – історичні та культурні пам’ятки, а також відвідати менський краєзнавчий музей ім. В. Покотила, районну художню галерею в будинку культури та багато іншого.

Колектив громадської організації «Культурний Спротив» висловлює щиру подяку Менській районній раді, а особливо керівнику апарату РДА Вікторії Неруш за організацію перебування представників нашої організації у Мені та екскурсію містом.

Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю у культурній сфері та підтримці наймолодшого покоління нашої країни. А керівництву та працівникам міської адміністрації, усьому персоналу Менської центральної районної лікарні бажаємо й надалі йти тим вірним шляхом до підвищення рівня послуг для своїх співвітчизників у сфері охорони здоров’я, культурного простору та освіти дітей.

Громадська організація «Культурний Спротив»

No Comments

Залишити відповідь