Від УПА до АТО: у Полтаві презентували виставку військових фотографій

05/12/2017

4 грудня у Полтаві показали виставку фотографій “Два століття – одна війна”. Її присвятили 75-й річниці створення Української повстанської армії.

За задумом авторів, і в 20, і в 21 століттях українці відчайдушно боролися за державність. Тому на 27 стендах – чорно-білі колажі з архівних знімків УПА та кадрів АТО, пише “Коло“.

“З архівами працювали волонтери. Інститут національної пам’яті й Центр дослідження визвольного руху дали доступ до архівних фотографій і можливість під їхнім наглядом обрати світлини, які нам цікаві, надали нам відскановані знімки”, – сказала Соломія Фаріон, одна з організаторок виставки.

Сучасні фото надали військові кореспонденти Макс Левін та Маркіян Лисейко. Вони неодноразово приїздили в АТО, 2014-го року перебували під Ілловайськом у ворожому оточенні.

“Ідея виставки правильна. УПА вела боротьбу проти “совєтів”, москалів. І чому ми маємо зараз війну з росіянами? Тут дуже великі паралелі. Те, що я побачив, свідчить: може бути і третя війна, і четверта, доки ми не знищимо російську імперію й не пройдемо парадом по Красній площі”, – зазначив Анатолій Ханко, заступник голови Полтавської облради.

Вперше фотовиставку презентували 14 жовтня, одночасно в Одесі і канадському Торонто. У Полтаві експозиція пробула один день. Далі за маршрутом – Суми, Чернігів, Харків і прифронтові Рубіжне, Маріуполь, Краматорськ, Новоайдар, Сватове. Також світлини планують показати у військових частинах і школах.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь