Великдень: головні світові традиції розпису яєць

06/04/2018

До Великодня яйця розписують не тільки в Україні. Про це повідомляє УНН з посиланням на ВВС-Україна.

Для України розписування яєць – одна з ідентифікуючих традицій. Оформлена за допомогою воску та барвників писанка нині відома на весь світ. Найпопулярніша у країні писанка – гуцульська.

За допомогою спеціального інструменту – писака – на шкаралупу наноситься восковий малюнок. Потім яйце занурюють у фарбу. Таку операцію повторюють кілька разів з різними барвниками.

Коли наприкінці віск розплавляють над свічкою і витирають, в руках опиняється писанка з різнобарвним візерунком.

У Чехії найпопулярнішим способом розписування яєць є шкрябання. На яйце наноситься лише один шар барвника, а потім спеціальним інструментом частину фарби зішкрібають. В результаті отримуємо візерунок природнього кольору яйця, зазвичай білого.

У Німеччині полюбляють розписувати яйця кольоровим воском . По завершенню роботи віск залишається на шкаралупі. Відтак малюнок виходить рельєфний й різнокольоровий. Власним винаходом вважають таку техніку і румуни.

Техніка оформлення великодніх яєць в Угорщині полягає у оздоблення яйця металевим дротом. Виготовлення одного такого яйця займає кілька днів.

У Словенії використовують техніку свердлення. У шкаралупі робляться отвори за допомогою спеціальної бормашинки. Для одного такого яйця потрібно зробити від 2500 до 3500 окремих отворів, і зазвичай на це йде цілий тиждень. Особливо яскраво такі великодні атрибути виглядають в темноті із підсвіткою зсередини.

У Великій Британії оздоблюють яйця, виготовлені із шоколаду, різноманітними кремами та глазур’ю.

В Іраці християни експериментують із зануренням яйця в барвники різних кольорів. Додатковий ефект можна отримати, якщо полити яйце іншим кольором.

На острові Балі розмальовуючи яйця пензликом.

Джерело: УНН

No Comments

Залишити відповідь