В’ячеслав Кириленко: «Уряд збільшить видатки на освіту»

20/06/2017

Відповідні зміни готуються до цьогорічного бюджету, Кабмін внесе їх найближчим часом.

Про це в ефірі Українського радіо повідомив Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко.  Зокрема, цього тижня проведено кілька  урядових нарад за участю Міністерства фінансів, освіти і науки та інших відомств. «Будемо збільшувати видатки. Підвищуватимемо оплату праці педагогічним працівникам, зокрема, і працівникам вищих навчальних закладів. Цього року освітня субвенція із центрального бюджету на місцеві бюджети сягнула 52 з половиною  мільярдів гривень. Минулого року було 44 мільярди».

В’ячеслав Кириленко сподівається, що вже цієї сесії парламент ухвалить  урядовий законопроект «Про освіту», котрий має революційний характер. Проект закону передбачає нові підходи до функціонування нової української школи, нові додаткові джерела фінансування  та інакший підхід до нарахування зарплат, які будуть отримувати  за свою тяжку і відповідальну працю педагоги  і всі, хто пов’язаний зі школою.

Крім цього, за словами Віце-прем’єр-міністра, уряд збільшить видатки на комунальні послуги, які зараз сплачують вищі навчальні заклади. «Поки що ВНЗ самостійно не можуть впоратись із видатками на комунальні послуги та енергоносії. На цьому перехідному етапі частину треба покривати. Це сотні мільйонів гривень, які ми додатково скеруємо. Про конкретні цифри повідомимо тоді, коли уряд остаточно затвердить зміни до бюджету на 2017 рік», – сказав В’ячеслав Кириленко.

Нагадаю, що в минулому році уряд заклав у цьогорічний  бюджет  кошти, необхідні для підвищення оплати праці педагогічних працівників на два тарифні розряди (постанова Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 974 «Про внесення зміни у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298»). Так, зарплата вчителя вищої категорії з 1 січня склала від 5266 грн до 6841 грн. Вчителя без категорії – від 3960 грн до 4853 грн.

Прес-служба В’ячеслава Кириленка

Фото: korupciya.com

Джерело: cultua.media

No Comments

Залишити відповідь