В Ужгороді “розквітли” 54 писанкові дерева

14/04/2017

Справжній писанковий сад розцвів цими днями на площі Народній в Ужгороді і став місцем паломництва для містян та численних туристів. На цьогорічному, третьому за ліком обласному фестиваль-конкурс «Воскресни, писанко!» на 54 писанкових деревах представлено тисячі писанок, розмальованих та виготовлених дітворою з усіх куточків краю.

Призерів конкурсу на найкраще писанкове дерево визначили в трьох номінаціях: серед місцевих органів управління освітою, професійно-технічних та навчальних закладів обласного підпорядкування. Серед критеріїв оцінювання – різні техніки виконання писанок, відповідність регіональним традиціям у розписі, орнаменті, колористиці. Крім цього оцінювали й оригінальність конструкції дерева.

Цього року вперше свої «писанкові дерева» представили і об’єднані територіальні громади Закарпаття – Тячівська міська, Вільховецька і Полянська сільські. Переможцями конкурсу стали управління освіти, молоді та спорту Рахівської РДА, Перечинський професійний ліцей та Перехрестівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат Виноградівського району. Учасників фестивалю привітали голова ОДА Геннадій Москаль та голова облради Михайло Рівіс. Призерів урочисто нагородили в рамках концертної програми, вони отримали грошові премії та відзнаки. Крім цього, заохочувальні премії отримали всі учасники обласного фестивалю-конкурсу.

Цьогоріч вперше в рамках обласного фестивалю провели й конкурс у номінації «Великодній рушник», переможцем якого став Закарпатський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді. Також вперше в атріумі Закарпатської ОДА розгорнули тематичну виставку рушників – вироби освітян та їхніх вихованців.

Милуватися писанками на площі Народній в Ужгороді, а також оглянути виставку у фойє Закарпатської ОДА всі охочі можуть до Великодня – 16 квітня.

Оксана ДУДАШ, Ужгород

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь