В Ужгороді представили виставку “Лемківські пастелі. Чотири пори року”

13/08/2016
У п’ятницю, 12 серпня, в атріумі Закарпатської ОДА, який уже встиг відновити свою історичну славу місця проведення найзнаковіших культурницьких подій, під супровід лемківських пісенних композицій у виконанні солістки Заслуженого Закарпатського академічного народного хору Мирослави Копинець, відкрилася спільна виставка картин закарпатських та львівських художників. Мистецька акція проводиться в рамках фестивалю «Лемківська ватра».

Колоритну назву експозиції «Лемківські пастелі. Чотири пори року» дали не випадково, адже тут представлено близько п’ятдесяти картин, написаних за результатами пленерів, що проходили на «лемківській» Великоберезнянщині восени минулоріч та весною і влітку нинішнього року. Тож лейтмотивом робіт, представлених Людмилою Боршош-Літун, Сергієм Завадяком, Світланою Кирлик, Оленою Кондратюк, Аттілом Копривою, Еммою Левадською, Тетяною Сопільняк, Олександром Шандором, Юрієм Шелевицьким, Андрієм Шумським, стали природна краса та велич тутешніх місцин, гір, а ще – місцевий етнічний колорит.

Ініціатор проведення заходу Юрій Дік розповів, що наступною акцією з підтримки та популяризації лемківських традицій буде спільний пленер із лемками Словаччини та Польщі. У цих країнах, на відміну від України, до збереження фольклорних та культурних традицій етнічних груп підходять з державницької позиції, намагаючись популяризувати та підтримувати. А це, у свою чергу, сприяє розвитку так званого етнотуризму. Присутні на відкритті виставки голова ОДА Геннадій Москаль, голова Всеукраїнського товариства «Лемківщина» Василь Мулеса. Заступник голови облради Петро Грицик наголосив, що лемки Закарпаття – це  талановиті люди, які збагачують наш край та додають йому колоритності, свіжості і унікальності. «Кожна картина промовляє до нас красою Срібної Землі, величчю її працьовитих людей, теплом їхньої душі. Я також належу до лемків і горджуся цим», – наголосив Петро Грицик і запросив присутніх на фестиваль «Лемківська ватра», який відкриється завтра, 13 серпня в Перечині. Його учасники матимуть змогу познайомитись ближче зі звичаями й обрядами, побутом та кулінарією лемків мальовничої Перечинщини.

Оксана ДУДАШ, Ужгород, фото автора

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь