В Ужгороді показали проект “Процес. 60-ті” Івана Ілька

17/11/2016

Фото автора

У середу, 16 листопада, у мистецькому центрі “Галерея Ілько” чергову серію експозицій під загальною назвою “Процес. 60-ті”. презентував відомий закарпатський живописець, Заслужений художник України Іван Ілько. Серед робіт, представлених на виставці, чимало виконаних наприкінці 50-их–60-их років, які передають дух того часу. Більшість картин митець презентував вперше. Окрім цього, Іван Ілько представив увазі численних гостей і новітні роботи, створені ним за останній рік.

Івана Ілька заслужено вважають спадкоємцем і продовжувачем традицій закарпатської школи живопису, який привніс до добірки талановитих живописців Закарпаття  щось індивідуальне та неповторне.  Його вчителями є Йосип Бокшай, Адальберт Ерделі, Антон Кашшай, Федір Манайло, а звання Заслуженого художника України він удостоївся ще далекого 1984 року.

Творчості І.Ілька притаманна  неповторна малярська манера, а свій талант митець презентує і в станковому,  і в монументальному живописі, і в пейзажі, і в картинах побутового жанру.  Художник від Бога тонко відчуває психологію краю і краян, тому не випадково на його полотнах відчувається глибинна внутрішня напруга переживань.

Син Івана Ілька  Михайло – також художник та організатор виставки – зазначив, що «хоча цей період мистецтва, можливо, відходить у минуле, проте він дуже цікавий, адже тодішнє мистецтво багато чим відрізняється від нинішнього. Для мене дуже цікаво було досліджувати цей період творчості мого батька. Представлені нині у виставкових залах полотна – це своєрідний мікс пережитого і створеного Іваном Ільком». Сам винуватець мистецької події каже: «Ця виставка ніби повертає мене у ті далекі 60-ті, нагадуючи чим жили ми тоді, як сприймали реальність. Сьогодні багато чого із зображеного на тих картинах зникло з нашого щоденного побуту, життя, тому хотілося зберегти і передати дух тієї епохи. Сучасні ж роботи я представив глядачеві, аби показати, що я живий, і знову продовжую малювати попри те, що майже два роки не брав пензля до рук через проблеми зі здоров’ям».

Як зауважують мистецтвознавці, ця виставки унікальна хоча б тому, що глядачі мають можливість відкрити для себе Ілька невідомого – малознані сторінки творчості 19-ти річного юнака, котрий вже у такому молодому віці створював високопрофесійні роботи. Він і нині не зраджує своєму життєвому кредо: залишається люблячим сином рідних Карпат, любов до яких несе через усе життя, виплескуючи її на полотні гарячими барвами своєї душі.

Оксана ДУДАШ, Ужгород, для «Дня»

Джерело: День

No Comments

Залишити відповідь