В Україні знайшли унікальне древнє скіфське золото

30/07/2016

В Україні знайшли унікальне древнє скіфське золотоВ результаті археологічних розкопок на Більському городищі, що у Котелевському районі Полтавської області, було знайдено скіфське золото. Про це повідомив заступник голови Полтавської обласної ради Анатолій Ханко.

“Не минуло й кількох днів, коли обласні депутати на сесії відновили реальну підтримку археології на Полтавщині, як відразу “дух археології” віддячив! Поховання другої половини 7 століття до н. е. і близько 30 золотих виробів, у скіфському звіриному стилі. На Лівобережній Україні такого ще не було! “, – Розповів Ханко.

За його словами, археологи в кургані на некрополі Скоробир знайшли унікальне для лівобережжя України скіфське золото, в загальній складності понад 30 золотих виробів.

Керівник археологічної експедиції Ірина Шрамко розповіла журналістам, що знайшли золоту бляшку з унікальним зображенням “лежачого козла”, давністю понад 2700 років. Також знайшли золоту підвіску і ювелірні прикраси з припайкой. Більшість курганів у свій час були розграбовані, тому ця знахідка є такою цінною.

Джерело: artnews.in.ua

No Comments

Залишити відповідь