В Україні заборонили показ польського фільму про Волинську різанину

19/10/2016

В Україні заборонили показ польського фільму про Волинську різанинуУ Києві за рекомендацією МЗС України скасували показ фільму «Волинь» польського режисера Войчеха Смажовски. Про це повідомляє Polish Press Agency.

Як розповіла агентству глава Польського інституту Ева Фігель (Ewa Figel), захід відмовилися проводити після листа з Міністерства закордонних справ України, який надійшов в посольство Польщі. В документі «настійно рекомендувалося» скасувати показ стрічки.

«Таке сталося вперше. Я здивована, що фільм викликав такі емоції, тим більше що тепер українська сторона втратила можливість ознайомитися зі стрічкою», — зазначила Фігель.

Показ був запланований на вівторок у кінотеатрі «Київ». Захід повинен був відвідати режисер картини та запрошені гості. Після демонстрації стрічки планувалося її обговорення.

Фільм Смажовски розповідає про життя на території Волинь під час Другої світової війни. Прем’єра відбулася в кінці вересня 2016 року. Волинська трагедія (Волинська різанина) — етнічні чистки українського і польського населення, здійснені Українською Повстанською Армією та польською Армією Крайовою за участю польських батальйонів шуцманшафту та радянських партизанів під час Другої світової війни на Волині

22 липня парламент Польщі визнав Волинську різанину геноцидом і затвердив 11 липня Днем пам’яті жертв цієї події. У відповідь у Верховній Раді України заявляли, що прийняття антиукраїнських постанов перекреслює всі політичні і дипломатичні напрацювання, а також зусиль двох держав, спрямовані на взаємне прощення та примирення.

Джерело: artnews.in.ua

No Comments

Залишити відповідь