В Україні введуть нові штрафи за руйнування архітектурних пам’яток

02/12/2019

У КМДА сподіваються, що Верховна Рада в найближчі місяці ухвалить у другому читанні законопроект про значне збільшення штрафів за руйнування історичних будівель.

Цього року Верховна Рада повинна прийняти у другому читанні законопроект №8202 «Про внесення змін у деякі закони України з питань удосконалення системи охорони культурної спадщини». Згідно з новими поправками штрафи зростуть у сотні разів. Про це розповів Олександр Никоряк, директор департаменту охорони культурної спадщини КМДА, повідомляє Delo.ua.

У повідомленні наголошується, що законопроект розробляли кілька років фахівці КМДА. Торік його в першому читанні підтримала Верховна Рада VIII скликання. Нові зміни в законодавство з охорони культурної спадщини вводять великі штрафи за руйнування та неналежний догляд за історичними пам’ятками. Так якщо зараз штраф за руйнування старовинного будинку становить суму 1 700 гривень, то після прийняття поправок власнику доведеться викласти від 500 тисяч до мільйона гривень.

Зараз ведеться активна робота до прийняття нових правил. За словами Никоряка, законопроект вже підтримали на комітеті, тому у КМДА сподіваються на його прийняття Верховною Радою вже у найближчі місяці.

Джерело: dom.ria.com

No Comments

Залишити відповідь