В Україні вшанували пам’ять усіх жертв Другої світової війни

08/05/2018

Фото Руслана КАНЮКИ, “День” (архівне)

В Україні о 12-й годині 8 травня вшанували пам’ять усіх жертв Другої світової війни. Як відомо, в Україні сьогодні відзначають День пам’яті та примирення. Вперше нову традицію вшанування жертв Другої світової війни було розпочато в 2015 році, і таким чином Україна приєдналася до загальноєвропейської традиції.

9 квітня 2015 року Верховна Рада України встановила 8 травня Днем пам’яті і примирення на честь всіх жертв Другої світової війни. Закон було ухвалено згідно з рекомендаційною резолюцією ООН від 2004 року, яка проголосила 8 і 9 травня Днями пам’яті і примирення та запропонувала державам-членам ООН, крім святкування своїх Днів перемоги чи визволення, щороку відзначати один або два дні як данину пам’яті всіх жертв Другої світової війни.

З 2014 року символом Дня примирення та Дня перемоги в Україні став червоний мак. Це міжнародний символ пам’яті жертв усіх військових і цивільних збройних конфліктів.

Відзначимо, що 8 травня в більшості європейських країн і в США відзначається День перемоги у Другій світовій війні (V-E Day, або Victory in Europe Day). Передувало цьому дню підписання акту про капітуляцію Німеччини, яке відбулося двічі: 7 і 8 травня 1945 року. У першому випадку документ був коротким і містив лише п’ять статей, в другій (і остаточній версії його розширили, прописавши факт безоговорночной капітуляції Німеччини. Причиною другого підписання стало фактичне продовження бойових дій (відступ) за ініціативою німецької сторони після прийняття першого акту 7 травня.

Джерело: 112 Україна

No Comments

Залишити відповідь