В УКРАЇНІ СВЯТКУЮТЬ ДЕНЬ ХРЕЩЕННЯ РУСІ

28/07/2020

У день пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира 28 липня Україна відзначає 1032 річницю з дня Хрещення Київської Русі.

У 987 році нашої ери, як пише “Повість временних літ”, київський князь Володимир, син Святослава, вирішив,що на зміну язичництва та політеїзму (культу декількох богів), має прийти єдина віра з одним богом. Це рішення князь не ухвалював спонтанно. Так само і християнство обрав не одразу. До того, як хрестити Русь, Володимир вирішив познайомитись з усіма основними релігіями.

По черзі до нього приїздять болгари, які сповідували іслам, іудеї, німці, тобто католики, та греки – християни. Після знайомства з цими релігіями, аби побачити, як проводяться святкові служби. Після такого відбору Володимир зупинився саме на християнстві.

Як пише “Повість временних літ”, у 988 році Володимир сам хреститься не в Києві, а в Корсуні. Того ж року він почав хрещення Київської Русі. Перше хрещення Володимир проводив у водах Дніпра або його притоки річки Почайна. Історики однозначної відповіді дати не можуть.

Не всюди хрещення проходило мирно, особливо на півночі Русі. Військо палило та рубало язичницькі статуї, тобто ідолів. У деяких частинах Київської Русі обряди язичництва та християнства якийсь час співіснували та змішувались. Це явище, до речі, відбилось на сучасних християнських святах, частина з яких саме язичницький спадок.

Загалом після хрещення Русі Володимиром почав зростати рівень писемності людей. Важливим є те, відзначають історики, що Київська Русь не потрапила під серйозний вплив Візантії. Хоча саме для цього Константинополь обертав на християнство своїх прикордонних сусідів. Ось так цікаво розвивались події понад тисячу років тому на території сучасної України.

Джерело: tsn.ua

No Comments

Залишити відповідь