В Україні створять електронну бібліотеку з безкоштовним доступом

04/08/2019

Держпідприємство оголосило тендер на розробку каталогу і мобільних додатків.

Уряд взявся за відродження культури читання в Україні. З цією метою Міністерство культури виділило з держбюджету 2,5 мільйона гривень. На ці гроші держпідприємство «Український інститут книги» (УІК) має намір розробити програмне забезпечення для доступу всіх бажаючих до електронного каталогу книг. Проект назвали модним (у світлі загальнонаціональної діджиталізації) словом «еЧитальня», інформує Ukr.Media.

Відповідний тендер організація оголосила на майданчику Prozorro 29 липня. При цьому в технічному завданні зазначено, що отримувати контент українці зможуть абсолютно безкоштовно. Принаймні в 2019 році.

Сама система буде включати власне каталог, доступ з правами адміністратора до якого буде мати розпорядник (УІК), а також видавці. Саме вони в теорії і повинні будуть завантажувати літературу в електронному форматі.

Доступ для користувачів до проекту еЧитальня організовують через веб-інтерфейс, а також за допомогою мобільних додатків для пристроїв на Android і iOS. Згідно умов тендеру, завершити всі роботи розробник повинен до кінця нинішнього року.

Стануть видавці безкоштовно ділитися літературою з людьми — питання відкрите. Схоже, розуміють це і у замовника. Тому просять підрядника все ж передбачити функціонал для платного доступу до каталогу, а також розробити біллінг систему для обліку транзакцій. Хоча одразу додають, що він абсолютно точно не стане в нагоді в нинішньому році.

Джерело: UkrMedia

No Comments

Залишити відповідь