В Україні пройде акція #СтопКультурнийКарантин

12/05/2020

В Україні 12 травня о 22:00 культурні майданчики спрямують промені світла у небо, щоб привернути увагу до проблем культурної галузі. Організатором акції #СтопКультурнийКарантин став музичний форум Kyiv Music Days. Головної її метою є отримати від уряду план виходу із карантину для представників концертної індустрії.

Цю акцію, яка проходить під гаслом «Якщо нас не чують, то нас побачать!», вже підтримали не лише представники столичної індустрії, а й в інших містах України. Зокрема, і у Львові.

За словами організаторів, сфера креативних індустрій та видовищних заходів забута. Про неї немає жодної згадки у планах уряду по виходу з карантину.

«Нас ніби не існує. Ресторанам дозволили літні майданчики та їжу на виніс, перукарням – попередній запис та чіткі вимоги соціальної дистанції, навіть для торговельно-розважальних центрів – обмеження щодо кількості відвідувачів. План майже готовий для всіх галузей, окрім індустрії культури та видовищ. Схоже, нас немає в сценарії уряду. В уряду не існує сценарію для нас, для понад 250 000 осіб – артистів, акторів, музикантів, балетмейстрів, організаторів заходів, кінотеатрів, івент-агенцій, технічного персоналу світла, звуку та сцени, декораторів, квиткових операторів. У нашій галузі – сотні спеціалізацій та професій, без яких годі уявити сучасне культурне життя країни сьогодні», – йдеться у повідомленні.

У Львові акція пройде на п’яти локаціях: Арена Львів, площа перед головним корпусом ЛНУ ім. Івана Франка, автокінотеатр біля ринку «Південний» (він має відкритись днями), клуби «Малевич» та !FESTrepublic. Професійні світлорежисери скерують сотні світлових променів від землі до неба.

«В першу чергу ми хочемо привернути увагу до проблеми, адже наша галузь взагалі не фігурує в планах по виходу в карантину, нас ніби не існує», – сказав ZAXID.NET учасник всеукраїнської акції зі Львова Микола Басюк.

«Побачте нас! Почуйте нас! Дайте нам можливість працювати, поговоріть з нами, як нам спільно розробити план виходу з карантину та відродити багатогранну культурну сферу України», – наголошують організатори.

Джерело: zaxid.net

No Comments

Залишити відповідь