В Україні хочуть посилити контроль за російськими гастролерами

13/07/2017

До закону «Про гастрольні заходи в Україні» народні депутати запропонували внести певні зміни.

Дані зміни передбачають виступи російських виконавців в Україні лише з дозволу СБУ.

Якщо учасником запланованого гастрольного заходу є громадянин країни-агресора, організатор не пізніше ніж за 30 днів до дня проведення гастрольного заходу подає до Служби безпеки України  запит на отримання інформації про наявність або відсутність законних підстав для недопущення громадянина країни-агресора до участі у зазначеному гастрольному заході.

Служба безпеки України протягом 10 днів з моменту одержання запиту  розглядає та надає організатору гастрольного заходу відповідь про наявність або відсутність законних підстав для недопущення громадянина країни-агресора до участі у зазначеному гастрольному заході.

Після отримання відповіді від Служби безпеки України про відсутність законних підстав для недопущення громадянина країни-агресора до участі у зазначеному гастрольному заході організатор укладає договір із відповідним гастролером.

Запропоновані зміни включають наступні положення:

  • при проведенні гастрольних заходів не допускаються заклики до захоплення влади, насильницької зміни конституційного ладу і цілісності держави, розпалювання національної, класової, соціальної, релігійної та іншої ворожнечі, до пропаганди війни, тероризму, екстремізму, сепаратизму, комуністичного та/або націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів та їхньої символіки;
  • не допускається проведення гастрольних заходів, що популяризують або пропагують державу-агресора та її органи влади, представників органів влади держави-агресора та їхні дії, що створюють позитивний образ держави-агресора, виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України;
  • забороняється проведення гастрольного заходу, учасником якого є особа, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, оприлюдненого на веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури та мистецтв.

За недотримання положень закону відповідальність несе організатор гастрольних заходів. Розмір штрафу за порушення закону становитиме від п’ятдесяти до ста мінімальних зарплат.

Даний законопроект вже передали для розгляду комітетам. З повним текстом законопроекту ви можете ознайомитись на сайті Верховної Ради України.

Наша організація завжди підтримує зміни в законодавстві України, відповідно до яких посилюється контроль за громадянами РФ, особливо за тими, що порушують усі допустимі норми. Запропоновані зміни, що нададуть можливість контролювати та штрафувати російських гастролерів – не є виключенням.  Саме тому ми будемо контролювати даний процес та долучатись до усіх можливих акцій, щоб дані зміни було внесено до закону «Про гастрольні заходи в Україні».

Громадська організація «Культурний Спротив»

No Comments

Залишити відповідь