В Раді пропонують карати за публічне заперечення суверенітету України

12/08/2020

На сайті Верховної Ради опублікували текст законопроекту № 3956 «Про внесення змін до статті 110 Кримінального кодексу України». Авторами є група народних депутатів від «Європейської солідарності», серед яких Ірина Фріз, Леся Василенко, Михайло Бондар та інші. Автори пишуть, що законопроект спрямовано на усунення потенційних розбіжностей у правозастосовній практиці судовими та правоохоронними органами щодо застосування положень Кримінального кодексу України (КК), спрямованих на захист територіальної цілісності та суверенітету України.

Новації

Проектом пропонується деталізувати формулювання статті 110 Кримінального кодексу України, доповнивши склад злочину. Отже, стаття буде звучати так:

Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України

Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, публічні заяви про належність території України або частини території України іноземній державі, а також публічне заперечення суверенітету України, – караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією майна або без такої.

Джерело: sud.ua

No Comments

Залишити відповідь