В прокат вийшов фільм “Іловайськ 2014”

29/08/2019

У річницю боїв за Іловайськ у прокат вийшов український художній фільм “Іловайськ 2014”. Детальніше про нього розповів Іван Тимченко, режисер фільму.

Іван Тимченко розповів, що фільм “Іловайськ 2014” вийшов у великий прокат з сьогоднішнього дня.

“Фільм – це у першу чергу подяка добровольцям, ЗСУ – усім тим, хто захищав і захищає Україну. З сьогоднішнього дня майже в усіх кінотеатрах країни відбувається прокат “Іловайську”. Я думаю, що кожен охочий зможе поруч зі своїм домом знайти кінотеатр, де показуватимуть цей фільм”, – зазначив режисер.

Іван Тимченко наголосив, що фільм художній, і не потрібно сприймати його як документальну історію тих подій, які розгоралися у серпні–вересні на Донбасі.

“Звісно, я б не сказав, що це прямо вигадка. Є речі, про які ми читали, чули, нам розповідали – ці речі могли відбуватися і після Іловайську. Наприклад, у головного антигероя є реальний прототип, але з ним контактували уже після усіх цих подій. Щоб історія була цікавішою, ми поєднали це все безпосередньо навколо серпня – початку вересня 2014 року. Але це не фантастичний фільм, у кожного героя є реальний прототип”, – пояснив Іван Тимченко.

За офіційними даними, навколо Іловайська і в самому місті загинули 366 українських бійців, близько 450 отримали поранення, 300 потрапили в полон, 84 досі вважаються зниклими безвісти. Разом з тим, парламентська Тимчасова слідча комісія з розслідування Іловайської трагедії оцінювала загальні втрати українських військ у тисячу осіб.

Нагадаємо, що Генпрокуратура 14 серпня 2017 року оприлюднила результати розслідування подій під Іловайськом. Згідно з цими результатами, головним винуватцем Іловайської трагедії є військове командування РФ.

Джерело: ukr.radio

No Comments

Залишити відповідь