В Полтаві відкрили скульптуру героя Котляревського

17/04/2018

В Полтаві по вулиці Соборності, 28 відкрили бронзовий барельєф “Еней”. Причепили його до стіни центрального універмагу. Внизу має монетку, яку потрібно потерти на щастя.

“Ідея виникла після відвідин Ужгорода, де вже встановлено кілька міні-скульптур. Знайшли автора, дізнались, що може виконати на замовлення для Полтави щось подібне. Персонажа довго не вибирали – знали одразу, що має бути Еней. Домовились із мультиплікатором, який намалював 7 серій фільму “Енеїда”. Більше 7 місяців знадобилось для втілення проекту і його погодження. Майже 20 тисяч гривень збирали завдяки внескам полтавців. Серію міні-скульптур будемо продовжувати, адже в Полтаві маємо десятки людей, творчість яких заслуговує на втілення в мистецтві”, – пояснив кореспонденту Gazeta.ua Вадим Ямщиков, автор проекту.

Відвідувачів пригостили автентичними напоями, які описані в “Енеїді”. Можна було переглянути уривок однойменної вистави місцевого лялькового театру і сфотографуватись із актором в образі Івана Котляревського.

“Іван Котляревський так точно словами описав отамана козаків Енея, що я одразу його уявив і легко намалював. Котляревський для мене – бог сміху і українського духу. Його Тарас Шевченко називав батьком. В Києві мені пам’ятник Котляревському не подобається. А в Полтаві – це красивий монумент, на який українці самі збирали кошти. На відкритті у вересні 1903 року був весь цвіт української нації. Хочу, щоб полтавці берегли цей символ і не забували творчості свого земляка”, – сказав Едуард Кірич, мультиплікатор.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь