В МІНКУЛЬТУРИ ОБГОВОРИЛИ ШЛЯХИ РОЗВИТКУ ДЕРЖАВНИХ ПІДПРИЄМСТВ У ГАЛУЗІ КІНЕМАТОГРАФІЇ

12/06/2016

В Міністерстві культури України під головуванням Міністра культури ЄвгенаНищука  відбулася нарада щодо стану та шляхів розвитку державних підприємств у галузі кінематографії.

До дискусії долучилися керівництво Мінкультури, голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач, генеральний директор ДП «Українська студія хронічко-документальних фільмів» Наталія Шевчук, генеральний директорДП «Національний центр імені Олександра Доваженка» Іван Козленко, генеральний директор ДП «Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка» Олесь Янчук, генеральний директора-продюсер ДП«Українська кіностудія анімаційних фільмів» Едуард Ахрамович, представникипродюсерських центрів «Pronto film», «Інсайт Медіа», «Starmedia», «Starmedia» та фахового середовища.

Основною темою зустрічі  стало питання діяльність державних підприємств у галузі кінематографії у період 2011- 2015 рр., також були розглянуті подальші шляхи розвитку державних кіностудій. Своїм досвідом роботи кіновиробництва поділилися представники незалежних кінокомпаній.

«Ми  всі чудово розуміємо ситуацію, яка на даний момент існує на вітчизняному кіноринку, в тому числі щодо стану  процесу кіновиробництва на державних підприємствах. В мене особисто є прагнення в частині закону, який незабаром має вийти, врахувати  необхідність стимулювати успішні продюсерські центри та кіностудії, до того щоб високу професійну виробничу якість, яку вони демонструють під час кіновиробничого процесу,  перенаправити в телевізійний україномовний контент.  Можливо, держава буде частково фінансувати той чи інший серіал, який буде україномовним, матиме певну цікаву тему, буде вироблений виключно за участі українських акторів», – зазначив під час зустрічі Міністр культури Євген Нищук.

Не секрет, що у нас в країні продовжуються  знімальні процеси за участі, як українських так і російських акторів, з тим щоб просунути кінопродукт на російський телеринок. Я хочу всім нагадати –  вже 3 роки у нас в країні йде реальна війна, тому говорити, що  канали отримують збитки, тому і є необхідність знімати російських  акторів і  російською мовою звучать надзвичайно непереконливо. Є  об’єктивна необхідність робити ко-продукцію з іншими країнами, переорієнтовуватись на інші кіноринки. Уже зараз йде підготовка до переговорів з такими країнами як Канада, Італія, Ізраїль, Іспанія».

Міністр  також відмітив непросту ситуацію, яка складається з державними студіями і закликав до співпраці та прояву  корпоративної солідарність особливо в цей, непростий для країни момент. Разом з тим зазначив, що актуальним є питання модернізації та ребрендінгу національних студій, інвестування в них і розуміння того, що це не просто легендарні студії, де ступала нога класиків українського кіно, а і база, розвинувши яку, Україна отримає потужний кінопотенціал.

«Я дуже хотів би щоб ви допомогли нашим представникам державних студій. Треба подумати, як ми можемо напрацювати модуль спільної діяльності, як зробити ці кінофабрики привабливими і як долучити продюсерів, щоб вони подавали фільми від тої чи іншої студії – це на сьогодні одне із пріоритетних завдань» – зазначив Євген Нищук.

Джерело: http://mincult.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245104581&cat_id=244913751

No Comments

Залишити відповідь