В Китаї з’явився музей Тараса Шевченка

27/09/2016

В Пекіні (Китай) відкрили музей-галерею Тараса Шевченка. У день відкриття музею стартувала художня виставка «Нев’януча слава. Уклін Тарасу Шевченку». Про це повідомляє китайське інформаційне агентство Сіньхуа.

В експозиції − шевченківські роботи відомих китайських майстрів, а також більше 100 оригінальних гравюр Кобзаря із колекції Національного музею Тараса Шевченка (Київ). Зокрема, представлена каліграфія за мотивами творів українського поета, ілюстрації до книги «Кобзар» та пейзажі сучасної України, створені китайськими художниками.

Музей Тараса Шевченка розташований на півдні столиці на базі меморіального комплексу видатного китайського художника та поета Лі Кежаня. У заснуванні музею взяли участь: Академія живопису та каліграфії Китаю, Національна академія мистецтв України, екс-президент України Віктор Ющенко та Українська національна академія мистецтв і посольство України в Китаї.

Почесний директор музею та відомий китайський художник Лі Ген висловив надію, що Музей Тараса Шевченка стане зручним майданчиком для створення, вивчення та колекціонування картин, скульптур та інших творів мистецтва, пов’язаних з Кобзарем. Він повідомив, що на разі в музеї готують постійну експозицію, де зможуть демонструвати свою творчість не лише китайські майстри, але українські.

На церемонії відкриття посол України в Китайській Народній Республіці Олег Дьомін підкреслив важливу роль музею Шевченка в культурній взаємодії двох країн, зокрема в рамках ініціативи «Поясу і шляху».

Підготувала Оксана Бруско

Фото: russian.news.cn

Джерело: cultua.media

No Comments

Залишити відповідь