В Авдіївці показали фільм про українських добровольців

11/04/2018

— На околицях міста не припиняються бойові дії. А ми в покинутій школі показуємо нові українські фільми, — розповідає Олена Чередниченко, 29 років. В Авдіївці на Донеччині організувала Фестиваль сучасного українського кіно. Тривав 1–4 квітня.

— Хоча б на декілька днів місцеві відволікалися від жаху війни. Для дітей зробили денні сеанси. Показали фентезі Юрія Ковальова “Сторожова застава”, мюзикл “Трубач” Анатолія Матешка, мультфільми “Микита Кожум’яка”, “Моя країна — Україна”, — продовжує Олена Чередниченко. — З обіду йдуть документалки — “Будинок “Слово” про репресовану в 1930-х українську інтелігенцію. “Моя війна. Два життя Василя Сліпака” — про зірку Паризької опери, який пішов добровольцем на Донбас і загинув від снайперської кулі.

Представляє стрічки актор дніпровського театру “Віримо!” 38-річний Олег Шульга. Зіграв одну з головних ролей в історичному бойовику “Червоний” про повстання у таборі ГУЛАГу.

— Спершу прийшли кілька десятків глядачів. Дізналися про показ “Червоного” з інтернету, — розповідає Олег Шульга. — Розповіли знайомим. Тож повторили сеанс після комедії “Дзідзьо. Контрабас”. Думав, збереться випадкова публіка. Готувався й до негативу в залі. Глядачі виявилися небайдужі, зацікавлені. Питали про місця зйомок. Один зауважив, що петлички у МДБшників неправильного кольору. Багато хто приходив щодня. Скучили за кіно на великому екрані. Як театральний актор знаю: постійний глядач у театрі дорого коштує.

Кінофестиваль в Авдіївці — четвертий із проекту “Українське кіно на Донбасі”. Наступні планують провести у містах “сірої зони” — Попасній і Золотому на Луганщині, в Мар’їнці на ­Донеччині.

Джерело: gazeta.ua

No Comments

Залишити відповідь