Уряд забезпечив умови проведення Міжнародного відкритого конкурсу про на кращу проектну композицію Музею Революції Гідності

23/07/2017

На засіданні Уряду 19 липня було прийняте рішення забезпечити умови проведення Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу проектів на кращу проектну композицію по об’єкту «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні  – Музей Революції Гідності» (м.Київ). Відповідне рішення було розроблено з метою упорядкування і приведення конкурсу у відповідність до норм національного та міжнародного права.

Прийняття розпорядження дозволить організувати та провести Міжнародний відкритий архітектурний конкурс проектів на кращу проектну композицію по об’єкту «Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності» на високому рівні, що в свою чергу забезпечить гідне  вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Нагадаємо,  що на підтримку ініціатив громадськості  Президент України підписав Указом від 11.02.2015 року  № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні», а КМУ своїм розпорядженням від 18.11.2015 року №1186 прийняли рішення  про утворення  державного закладу  «Меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності». А Указом Президента від 12 квітня 2016року №138  закладу надано статус Національного. 21 лютого 2017 р. прийнято Закон України № 1854-VIII «Про внесення змін до розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо заходів із забезпечення вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Будівля Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції Гідності розміститься в Києві у Печерському районі на Алеї Героїв Небесної сотні, 3.

Музей започатковано громадською ініціативою «Музей Майдану / Музей Свободи», яка розпочала практичну діяльність зі створення Музею як багатофункціонального музейного комплексу. Учасники ініціативи працювали над концепцією Музею, збирали артефакти та свідчення, забезпечували зберігання, дослідження та популяризацію об’єктів, предметів і місць, пов’язаних з Революцією Гідності.

Джерело: Міністерство культури України

No Comments

Залишити відповідь