Уряд врегулював питання з підготовки до будівництва другої черги Меморіалу жертв Голодомору

27/10/2016

Уряд на своєму засіданні 26 жовтня  схвалив проект постанови Кабінету Міністрів України «Питання підготовки будівництва у м. Києві другої черги Меморіалу жертв Голодомору», що дозволить вирішити організаційні питання, пов’язані з підготовкою будівництва другої черги Меморіалу жертв Голодомору.

Відповідним нормативним актом утворено Організаційний комітет з питань підготовки будівництва другої черги Національного музею “Меморіал жертв Голодомору”  та затверджено Положення про Оргкомітет.

Проект постанови передбачає  розробку та схвалення Концепції музею Голодомору, розроблення та затвердження в установленому порядку відповідного проекту будівництва, вирішення питань, пов’язаних з наданням Національному музею «Меморіал жертв Голодомору» у постійне користування земельних ділянок для експлуатації та обслуговування існуючих споруд Меморіалу жертв Голодомору та для будівництва другої черги цього Меморіалу.

«Голодомор 1932-33 років, що став геноцидом керівництва СРСР проти українського народу, та сторінка  історії України яку ми маємо пам’ятати та  увічнювати для прийдешніх поколінь, щоб подібна трагедія ніколи не повторювалась», – сказав  Міністр культури  Євген Нищук.

Потреба у розбудові другої черги Меморіалу назріла вже давно і вимагає нагального її вирішення. Дотепер у Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» відсутні приміщення, пристосовані для експозиційних залів, бібліотеки, архівів, робочих кабінетів співробітників музею тощо. Вказана ситуація унеможливлює повноцінну роботу з інформування суспільства та світової громадськості про трагедію Голодомору. Розпочати проектні роботи необхідно якнайшвидше, адже будівництво другої черги Меморіалу має  найвищу категорію складності  самого об’єкта будівництва, значний обсяг проектних і вишукувальних робіт, а також враховуючи, що вшанування 85-х роковин пам’яті жертв Голодомору – геноциду українського народ, припадають на 2018 рік».

Для реалізації цих завдань у Державному бюджеті України на 2017 рік необхідно передбачити 14,25 млн. грн. для виготовлення проектної документації на будівництво другої черги Меморіалу жертв Голодомору і в подальшому забезпечити державну підтримку та увагу.

«Ми дуже довго цього чекали, адже для Меморіалу це дуже важливо. Починаючи з 2010 року  повністю була призупинена будь-яка робота в цьому напрямку, тривала повна бездіяльність – ніхто нічого не робив, політика часів Януковича заперечувала те, що Голодомор був геноцидом українського народу. Для нас, як для Національного музею, Меморіал є досить важливим, тому що  в минулому році 82 % українців  вже вважали Голодомор геноцидом  і , в принципі, переконані в цьому, але багато хто не знає, яким чином був здійснений цей механізм геноциду. Спільними зусиллями Національного музею, Міністерства культури за активної підтримки Уряду нам вдалося вже в цьому році зрушити з місця це питання. Рішення щодо відкриття другої черги Меморіалу жертв Голодомору зараз дуже на часі, адже люди потребують цього», – прокоментувала рішення Кабінету Міністрів України генеральний директор Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» Олеся  Стасюк.

Нагадаємо, що Національний музей «Меморіал жертв Голодомору» зведений у 2008-2010 роках для увічнення пам’яті мільйонів людей, які загинули від штучно створеного у 1932-1933 рр. керівництвом СРСР голоду, що став інструментом здійснення геноциду українського народу. Музей складається з меморіальної частини («Свіча пам’яті», Скульптура дівчинки з колосками в руках “Гірка пам’ять дитинства” на площі “Жорна долі”, янголи при вході до меморіалу, Алея «Чорні дошки») та Зали пам’яті, що фактично виконує функцію музею. Сьогодні музей став науково-дослідним, культурно-освітнім та науково-методичним закладом, що інформує суспільство про акт геноциду українського народу, вшановує пам’ять про кожного, хто загинув внаслідок трагедії.

Меморіальний комплекс відвідують глави держав та урядів зарубіжних держав, святійші особи і за традицією, кожен високий гість біля входу до Меморіалу садить кущ калини.

Указом Президента України від 02 жовтня 2009 №795 «Про заходи  у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів» передбачалось фінансування в 2010 році спорудження у місті Києві другої черги Меморіалу. Однак, питання будівництва другої черги Меморіалу до цього часу так і не було не вирішено.

На сьогодні назріла актуальна потреба в будівництві другої черги Меморіального комплексу на базі споруд першої черги – Національного музею «Меморіал жертв Голодомору» для забезпечення повноцінного функціонування музею як єдиного на теренах України закладу, що досліджує проблематику і висвітлює тему Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Джерело: Міністерство культури України

No Comments

Залишити відповідь