Уряд у змінах до держбюджету зберіг видатки на культуру та освіту

30/03/2020

Кабінет міністр України закінчив попередню роботу над змінами до держбюджету. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що видатки на культуру й освіту збережені.

«Незважаючи ні на що, видатки на інфраструктуру і розвиток, культуру й освіту – збережені», – зазначив прем’єр у Telegram.

Він додав, що видатки Стабілізаційного фонду будуть спрямовані на:

  • додаткові виплати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо задіяні в боротьбі з коронавірусною хворобою;
  • грошову допомогу пенсіонерам;
  • виплати українцям, які через поширення хвороби та протиепідеміологічні заходи втратили роботу;
  • надання фінансової допомоги вітчизняному бізнесу.

Як повідомив глава комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко, Бюджетний комітет Верховної Ради переглянув статті витрат на культурні проекти в 2020 році.

«Учора був на зустрічі депутатів в бюджетному комітеті з приводу секвестру бюджету, в тому числі і Мінкульту. Завдяки тому, що разом з представниками креативних і культурних індустрій ми змогли надати цій ситуації публічного розголосу, попередньо вдалося зберегти зарплати для театрів, на кіно відстояти суму в 500 млн і для проектів УКФ вдалося повернути понад 400 млн грн», – написав Ткаченко на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, в попередніх версіях проекту бюджету витрати на кіноіндустрію і УКФ були скорочені повністю.

Також зникла стаття витрат на реконструкцію пам’яток архітектури і культури. Остаточне рішення буде приймати уряд у неділю, 29 березня, зазначив Ткаченко.

Як інформував ZAXID.NET, раніше в Комітеті Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики заявили, що уряд хоче урізати видатки на деякі культурні програми на 70 – 100% через коронавірус. Зокрема, повідомлялося, що було заплановано скоротити фінансування галузі культури на понад 2,1 млрд грн. Зокрема: Держкіно, Українського культурного фонду, Інституту книги, з фінансування галузі туризму, з фінансування робіт із захисту історико- культурної спадщини, програм інформполітики.

Джерело: zaxid.net

No Comments

Залишити відповідь